O Terörist Öldürüldü!

Mardin’in Nusaybin ilçesi Koruköy Mahallesi’nde asker ve polisin katılımıyla gerçekleştirilen operasyonda, “Behzat” ve “Rojhat” kod adlı iki terörist

Güncel 19.02.2017, 15:56
O Terörist Öldürüldü!

Mardin’in Nusaybin ilçesinde ölü olarak ele geçirilen “Behzat” kod adlı teröristin, Antalya ve Nusaybin’de bir asker ve bir polisin şehit olmasında ve 2 askerin yaralanması saldırısında yer aldığı öğrenildi. Teröristin, Adana ve Manisa’daki terör saldırılarını ve metropol şehirlere örgüt mensubu ve patlayıcı aktarımını organize ettiği de belirtildi.


Mardin’in Nusaybin ilçesi Koruköy Mahallesi’nde asker ve polisin katılımıyla gerçekleştirilen operasyonda önceki akşam “Behzat” ve “Rojhat” kod adlı iki terörist öldürülerek, etkisiz hale getirildi. “Behzat” kod adlı teröristin terör örgütü PKK’nın sözde özel kuvvetler metropol çalışmalar birimi Türkiye sorumlularından olduğu anlaşıldı. Teröristin, 2016 yılında Antalya’nın Kemer ilçesi kırsalında, bir askerin şehit olduğu, 2 askerin yaralandığı bombalı saldırı ile 2015’te Nusaybin ilçesi Akarsu Mahallesi’nde bir polisin şehit olduğu saldırıda yer aldığı belirlendi.

Teröristin, 24 Kasım 2016’da 2 vatandaşın hayatını kaybettiği, 30 kişinin yaralandığı Adana Valiliğine yönelik bombalı araçla gerçekleştirilen saldırı, Mardin’de bir korucunun şehit edilmesi ve 24 Nisan 2016’da Manisa’nın Soma ilçesinde jandarma aracına yönelik tuzaklama tarzı saldırılarda bulunduğu öğrenildi. Son yıllarda sözde Mardin eyaleti metropol çalışmaları kapsamında metropol şehirlere örgüt mensubu ve patlayıcı aktarımı organize ettiği de değerlendirildi.

 

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu