'Öğretmen Dizisi, Tam Bir Fiyasko'

Uzun zamandır reklamı dönen Öğretmen dizisi öğretmenlerden tepki toplamaya başladı. MEB Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, öğretmen dizisi ile ilgili "Tam bir fiyasko" dedi.

Güncel 05.03.2020, 16:32 05.03.2020, 17:00
'Öğretmen Dizisi, Tam Bir Fiyasko'

FOX TV'de ilk bölümü yayınlanan "Öğretmen" dizisi sosyal medyada gündeme oturdu..Gündeme giren #öğretmen etiketine özellikle öğretmenler eleştiri yağmuruna tuttu. Sosyal medya hesabı üzerinden öğretmen dizisi ile alakalı yorumunu paylaşan MEB Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, "Tam bir fiyasko" dedi.

Aydoğdu Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

Öğretmen, ne olursa olsun, sevgi çınarıdır.Kızarken bile o duyguyu sevgiyle besler. Şefkat ve edeple terbiye edendir,piskopat değildir. Adı: "ÖĞRETMEN" İçeriği,sadece ve sadece kocaman bir FİYASKO"

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan ise, ÖĞRETMEN Dizisi için şöyle eleştiride bulundu:

"İyi niyetle değerlendirilse dahi, senaryoda amaçlanan (akran zorbalığı örneği gibi) temanın, ürpertici olmayan sahnelerle verilmesinin daha uygun olacağı aşikardır. Devam eden bölümlerinde akış nereye evrilecek bilemiyoruz tabi. Ancak daha başlangıçta öğretmen imajını, psikopakat ve kriminal bir profille ortaya koyan dizinin gidişatı kaygılandırmıyor değil! Toplumun geleceğini inşa eden ve eğitim sürecinin taşıyıcı unsuru olan öğretmenler konu edilirken daha özenli olunmalıdır. İsteriz ki; ÖĞRETMEN ismi verilen bir yapımda, mesleğimizin ve meslektaşlarımızın yaşadıkları konu edinilmiş olsun." 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)