Okul Müdürünün Kendisine Özel Tuvalet Yaptırmasına Tepki

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Düzce’de bir okulda, okul müdürünün kendisine özel tuvalet yaptırmasına ilişkin kamuoyuna yansıyan haberler hakkında açıklama yaptı

Güncel 16.09.2022, 11:20
Okul Müdürünün Kendisine Özel Tuvalet Yaptırmasına Tepki

"Mensubiyete Göre Yönetici Atarsanız, Sadece Kendilerini Rezil Etmekle Kalmaz, Mesleğimizin Saygınlığını da Zedelerler." ifadelerine yer veren Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Düzce’de bir okulda, okul müdürünün kendisine özel tuvalet yaptırmasına ilişkin kamuoyuna yansıyan haberler hakkında açıklama yaptı.

“Bir sendikanın kadın kolları başkanını, atama şartlarını taşımadığı halde, proje okuluna müdür yaparsanız işte böyle fark yaratan icraatlara imza atılır!” diyen Genel Başkan Geylan, liyakat ve ehliyet esasına göre değil de, mensubiyete göre yönetici atanması yapıldığında, öğretmenlik mesleğinin saygınlığının zedelendiğini bildirdi. Genel Başkan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e çağrıda bulunarak, akademik başarısı en yüksek olan çocuklarımızın okuduğu bu okullarımızın yönetici ve öğretmen atama süreçlerini keyfiyetten kurtararak, hakkaniyetli bir düzene kavuşturmasını istedi.

Genel Başkan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Liyakat ve ehliyet esasına göre değil de mensubiyete göre yönetici atarsanız, sadece kendilerini rezil etmekle kalmaz, mesleğimizin saygınlığını zedeleyen görüntülere de neden olurlar. Bir sendikanın kadın kolları başkanını, atama şartlarını taşımadığı halde, proje okuluna müdür yaparsanız işte böyle fark yaratan icraatlara imza atılır! Söylemekten dilimizde tüy bitti: Proje okullarının yönetici atamaları da MEB yönetici atama yönetmeliğine tabi şekilde gerçekleştirilmelidir. Sayın Bakan Mahmut Özer’den beklentimiz ve isteğimiz, Aksi taktirde, bu vebale herkes ortaktır!”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)