Okullar Açılırken En Büyük Soru Hijyen Oldu!

Uzun bir aranın ardından ders başı yapacak olan miniklerin gün boyu kendilerini virüslerden nasıl koruyacakları ebeveynlerin akıllarındaki en büyük soru işaretlerinin başında geliyor. 

Güncel 28.08.2021, 22:42
Okullar Açılırken En Büyük Soru Hijyen Oldu!

Okullar Açılırken En Büyük Soru İşareti: Hijyen

Okullar açılıyor. Ebeveynlerin akıllarındaki en büyük soru hijyen. Velilerin hijyen konusundaki endişeleri gittikçe büyüyor. Gelişen teknolojiyle birlikte pratik çözümler de hayata geçmeye başladı. Peki bu çözümleri hayatımıza nasıl entegre edeceğiz? 

Covid-19'dan korunmak adına günlük hayatta sık sık el yıkamak, sosyal mesafeye dikkat etmek ve maske takmanın dışında dezenfeksiyon da büyük önem taşıyor. Uzmanlar bu konuda, okula gitmeden ve okuldan döndükten sonra kıyafetlerin rutin olarak dezenfekte edilmesinin virüs riskini büyük oranda azalttığını dile getiriyor.

Okulda ve okul sonrasında öğrenciler ve veliler için kolaylık sağlayan NanoPax Tablet, hızlı ve pratik bir çözüm olmasının yanı sıra öğrencilerin temas halinde oldukları yüzeylerde ve eğitim araç gereçlerinin dezenfekte edilmesinde rahatlıkla kullanılabiliyor. Ayrıca NanoPax Tabletler her türlü ULV, foglama tipi cihaz veya silme bezi ile de kullanılabiliyor. Sadece 1 adet NanoPax Efervesan Hijyen Tableti 1 litre suya atılıp dakikalar içinde kullanıma hazır hale geliyor. Pratik olarak hazırlanabilmesi sayesinde hem çocukların hem de velilerin kolaylıkla kullanabilecekleri bir ürün olarak tercih ediliyor. Öğrenciler sınıflarda bahçede ve koridorlarda birçok nesneyle temas halinde bulunurken, hijyene dikkat etmemeleri onlar için büyük risk oluşturuyor. Özellikle temas edilen yüzeylerin, okul araç ve gereçlerinin dezenfekte edilmesi bu konuda alınacak önlemler arasında. Kitap, defter ve çeşitli kırtasiye gereçlerinin de kullanımlarından önce ve sonra dezenfekte edilmesi gerekiyor. 

Ortak Kullanım Alanlarında Temizlik ve Dezenfeksiyon

Öğrencilerin gün içinde pek çok kez kullandıkları tuvaletler de hijyene üst düzeyde önem verilmesi gereken alanların başında geliyor. Yapılan araştırmalar özellikle tuvalet temizliğinin çocukların olumlu davranışsal değişimlerinde büyük etkisi olduğunu gösteriyor. Gün boyunca birçok öğrencinin kullandığı bu alanlarda çocuklar sabunluk, musluk başlığı ve kapı kollarıyla temas halinde oluyorlar. Hem bu yüzeylerin hem de kullanmadan önce ve sonra ellerin dezenfekte edilmesi şart. 

Okul Sonrası Dezenfeksiyon

Tüm gün okul ve çevresinde, serviste ya da yolda çeşitli yüzeylerle temas halinde olan öğrencilerin okul sonrasında da hijyenlerine özen göstermeleri önemli. Uzmanlar 65 yaş üstü bireylerin yaşadığı geniş ailelerin bu konuda ekstra özen göstermesi gerektiğini vurguluyorlar. Okul kıyafetlerinin, çantaların ve çeşitli gereçlerin özenle dezenfekte edilmeleri gerekiyor. Kullanım sonrasında yüzeylerde leke bırakmayan NanoPax Kablosuz Sprey Tabanca ailelerin bu konuda rahatlıkla kullanabileceği dezenfeksiyon cihazları arasında.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)