Alexa

OMÜ Gençlik Topluluğunca İstanbul’a Gezi Etkinliği

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Gençlik Topluluğu İstanbul’a gezi etkinliği düzenledi. Geziye katılan öğrenciler, OMÜ Mühendislik Fakültesinde yapılan çekilişle belirlendi. 

OMÜ Gençlik Topluluğunca İstanbul’a Gezi Etkinliği

OMÜ Gençlik Topluluğunca İstanbul’a gezi düzenlendi. Geziye katılacak olanlar OMÜ Mühendislik Fakültesinde yapılan çekilişle belirlendi. 

İstanbul'a 7 gün 6 otobüs ile 324 öğrencinin gideceği gezi etkinliğe yoğun ilgi gösterildi. Üç farklı tarihte gerçekleşen gezilerde sırasıyla, Galata Kulesi, Ayasofya Camii, Sultanahmet Camii, Topkapı Sarayı, Arkeoloji Müzesi ve Yerebatan Sarnıcı ziyaret edildi. 

OMÜ topluluğu başkanı Ertan Atasayar gezi etkinliğinin amacını şöyle anlattı:

 “7 yıl boyunca öğrenci arkadaşlarımızla geziler düzenledik. Bu yıl ile birlikte 8 yıl boyunca toplamda 1182 öğrenci arkadaşımızı Ücretsiz gezdirdik. Topluluğumuz, Üniversitemizde hep ilkleri gerçekleştirdi. Bu da Ondokuz Mayıs Üniversitemizin ve Gençlik Topluluğumuzun eseridir. Geleneksel gezilerimiz ile Rekorlarımıza rekor ekledik.

Bu gezimizde de tarihi eserleri yerinde görmeyi amaçladık. Eski geçmişimizi hatırlayıp, yeniden o içimizdeki eski kültürü canlandırmaya çalıştık, mutluyuz. Ayrıca çekiliş yapmamızın amacı; hiçbir öğrencinin hakkının geçmemesi içindi. Bize bu imkan ve fırsatı veren Metro Holding Onursal Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk Beyefendiye teşekkür ederiz. Ayrıca Hüseyin Kalaycı ve tüm Metro Turizm çalışanlarına teşekkürümüzü borç biliriz. ” 

Gençlik Topluluğu Başkanı Ertan Atasayar İstanbul Bölge İşletme Müdürü Emre Canlı‘ya fidan sertifikası takdim etti.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE

banner325