Alexa

Onuncu İngiltere-Türkiye İş Forumu İçin Bir araya Geliyorlar

Türkiye ve İngiltere iş çevreleri sektördeki gelişmeleri uluslararası arenada masaya yatırmak için 4 Eylül 2019 Çarşamba günü bir araya geliyor.

Onuncu İngiltere-Türkiye İş Forumu İçin Bir araya Geliyorlar

TBCCI Başkanı Alderman Emma Edhem; “T.C. Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar Pekcan’ın Forum’da Ana Konusmacı olarak yer alacağını duyurmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz.” dedi.

Türk-Ingliliz Ticaret ve Sanayi Odası (Turkish-British Chamber of Commerce & Industry, TBCCI)’nın bu yıl onuncusunu gerçekleştirdiği İngiltere-Türkiye İş Forumu, 2010 yılından bu yana her sene İngiltere-Türkiye iş camialarının gündemindeki öncelikli konuları ele alınıyor. İki ülke arasındaki karşılıklı yatırım, ticaret ve ortak proje fırsatlarının tartışıldığı, iş dünyası tarafından yakından takip edilen bir etkinlik olma özelliği taşıyor.

Türkiye’nin ekonomik gündeminde yer alan ve İngiliz uzmanılğının sözkonusu olduğu ticaret ve yatırım imkan ve yöntemleri, küresel sektör uzmanları ve resmi görevlilerce tartışılacak. Her iki ülkenin iş çevreleri ile bir arada olma olanağı bulacak.

T.C. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, TBCCI Başkanı Alderman Emma Edhem, İngiltere’nin Türkiye Büyükelçisi Sir Dominick Chilcott ile T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut’un konuşmacı olduğu Forum, DEİK Türk İngiliz İş Konseyi, T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi, İngiltere Büyükelçiliği ve UKEF tarafından yapılacak konuşmaların ardından, her iki ülkenin de gündemindeki üç önemli panele ev sahipliği yapılacak.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2019, 14:49
YORUM EKLE