ORC'nin Anketine Göre En Başarılı Başkanlar Kim Oldu?

Anket Çalışması, 19 Mart- 7 Nisan tarihleri arasında 30 büyükşehirde 25 bin seçmenin üzerindeki tüm ilçelerde toplam 27 bin 160 kişinin katılımı ile gerçekleşti.

Güncel 17.04.2021, 20:05 17.04.2021, 20:32
ORC'nin Anketine Göre En Başarılı Başkanlar Kim Oldu?

ORC Araştırma Şirketi tarafından son 2 yılın en başarılı belediye başkanları anketi sonuçları belli oldu. Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek ilçe belediyeleri arasında İç Anadolu Bölgesi’nde 4. sırada yer alırken; Ankara’da 2. Sırada yer aldı.

Göreve geldiği ilk günden bu zaman dilimine kadar yaptığı başarılı çalışmaları ile Gölbaşılıların sevgisini kazanan, hayata geçirdiği projeler ile Ankara’nın incisi Gölbaşı’nın değerine değer katan Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek,  İç Anadolu Bölgesi’nde 4. Sırada yer aldı. Şimşek, Başkent Ankara’da ise  2. Sırada yer aldı.  Ankara sıralamasında Ramazan Şimşek ‘i sırasıyla Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı ve Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan izledi. 

Yerel Yönetimler Performans Araştırması En Başarılı Büyükşehir İlçe Belediye Başkanları anketinde İç Anadolu Bölgesi’nde birinci olan Mamak Belediye Başkanı Murat Köse yüzde 63.4’lük orana sahip oldu. 

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, yüzde 58,6'lık başarı oranına sahip oldu.

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek “Göreve geldiğimiz gün içimizde var olan ilçemize hizmet etme aşkının aynı heyecanla devam ettiğinden şüpheniz olmasın. İlçemize hizmet aşkıyla çıktığım yolda devraldığım bayrağı arşa çıkarmak için var gücümüzle çalışacağız. Cumhuriyetimizin Başkentine yakışır hizmetleri ve projelerimizi hayata geçireceğiz. 2021 yılında daha çok çalışan, daha çok üreten ve daha çok hemşerimize dokunan bir Gölbaşı göreceksiniz” dedi.

Yüzde 4,4 oranında yaşanan artışa dair de değerlendirmelerde bulunan Başkan Şimşek şunları söyledi:

“Geride bıraktığımız 2020 senesinde ülkemiz ve dünya zorlu bir sınav verdi. Bu süreç bizlere her şeyin başının sağlık olduğunu bir kez daha gösterdi. Zaman zaman hayatın telaşına kapılıp unuttuğumuz; imece gibi milli değerlerimizi bizlere hatırlattı. Birlik ve beraberliğimizin daim olmasını diliyor, salgınla mücadelemizi de aynı şuurla sürdürmemizi temenni ediyor, bugüne kadar Gölbaşı'na hizmet eden herkese teşekkürlerimi iletiyorum" 

Ramazan Şimşek Gölbaşımızın değerine değer katacak birçok projeyi 2021 yılında da hayata geçireceklerini, Turizm cenneti ilçenin gün geçtikçe sanayisi, kültürü, ekonomisi ile büyüyeceğini dile getirdi. 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)