Alexa

Ordu'nun Dereleri PKK'ya Mezar Oldu

Ordu'nun Mesudiye ilçesinde güvenlik güçleri ile bir grup terörist arasında çıkan sıcak çatışmada 6 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Ordu'nun Dereleri PKK'ya Mezar Oldu

Ordu'nun Mesudiyeİlçesi  kırsal alanında güvenlik güçleri bir grup teröristle girdiği çatışmada 6 kişilik terörist grubu etkisiz hale getirdi.

Güvenlik güçleriyle PKK arasında Çatışma Koyulhisar Sisorta Yaylası ile Mesudiye Arpaalan Mahallesi arasında yer alan Kalınpazar Yaylası’nda yaşandı. ormanlık alanda yaşanan çatışmada  6 teröristin öldürüldüğü belirtildi. 

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu açıklama yaptı:

Ordu’nun Mesudiye İlçesi ile Sivas Koyulhisar sınır hattında arama-tarama faaliyeti yürüten güvenlik güçleri dün saat 22.00 sıralarında Koyulhisar’ın Sisorta Yaylası ile Mesudiye Arpaalan Mahallesi arasında yer alan Kalınpazar Yaylası’nda PKK’lı teröristlerin görüntüsünü aldı. Mesudiye’den Sivas’a geçiş yaptıkları belirlenen teröristleri ölü veya diri ele geçirmek amacıyla bölgeye Jandarma Özel Harekat timleri sevk edildi. Operasyonda teröristlerin güvenlik güçlerinin “Teslim olun” çağrılarına ateşle karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı. Yoğun sis ve yağmurun hakim olduğu bölgede çıkan çatışmada 6 terörist silahlarıyla birlikte ölü olarak ele geçirildi.

 Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, ölü ele geçirilen 6 teröristin güvenlik güçlerinin “Teslim olun” ihtarına uymadığını ve çıkan çatışmada etkisiz hale getirildiklerini söyledi.

BURASI KARADENİZ

Terör örgütünün Karadeniz açılımı diye saçma sapan bir açılım isteği olduğunu belirten Vali Balkanlıoğlu Ancak burası Karadeniz. Burada onların barınması tutunması mümkün olmadığını belirtti. Bundan sonra Karadeniz’de ve bu bölgelere asla gelmeye teşebbüs edemeyeceklerini belirten Ordu Valisi; "Teröristlerle birlikte bir adet grubun başındaki teröristin kullandığı M 16, 5 Kaleşnikof, bol miktarda mermi, el bombaları, örgütsel dokümanlar ele geçirildi. Kullandıkları silahların balistiği yapıldığında daha başka nerelerde kimlerin canlarını yaktıkları da tespit edilecektir.” dedi.

YORUM EKLE