Orhan Karataş; HDP, terörist temin merkezidir

Yazar Orhan Karataş, HDP, siyasi parti görünümlü, PKK denilen kanlı terör örgütüne terörist temin etme merkezi olduğunu belirterek, Bu partiyle kucaklaşan CHP’nin yolu yol,gittiği yer ahlaki olmadığını söyledi.

Güncel 20.09.2019, 21:41 25.09.2021, 00:45
Orhan Karataş; HDP, terörist temin merkezidir

Türkgün Gazetesi yazarlarından Orhan Karataş, HDP ile kucaklaşan CHP'nin gittiği yolunun yol olmadığını belirtti.
HDP, siyasi parti görünümlü, PKK örgütüne terörist temin etme merkezi olduğunu ifade eden Karataş, "Her şey açığa çıkmıştır ve parti görünümlü bu terör odağı, hukuk ve demokrasi içinde hak ettiği, layık olduğu cevabı almalıdır. Buna kapatma da dahildir. Bu partiyle kucaklaşan CHP’nin yolu yol değildir, gittiği yer ahlaki değildir." dedi.

Hepsine direndik, hepsini tepeledik

Türkiye, etrafındaki kuşatmayı kırmak ve düze çıkmak zorundaolduğunu belirten Karataş," Bunu yapabilecek gücü, imkânı ve kapasitesi fazlasıyla mevcuttur. Son yıllarda çok doğru işler yapılıyor ve tünelin ucundaki ışık görünmüştür. Türkiye üzerinde hesabı olanların en keskin malzemesi terördür. Bu yüzden yıllardır terör belasıyla uğraşıyoruz. PKK yetmedi, FETÖ’yü, o da az geldi DEAŞ’ı üzerimize saldılar. Hepsine direndik, hepsini tepeledik ve ağababalarının karşısına dikildik. Bugün ABD ile bu kadar çok karşı karşıya gelmemizin sebebi budur." dedi.

"Dost gibi görünen Suudi Arabistan gibi devletlerin birden bire karşı tavır almalarının altında, Türkiye’nin silkinip ayağa kalkmasından duyulan endişe vardır." ifadelerini kullanan Orhan Karataş, "Dışarıdakilerini anlıyoruz da içerideki hokkabazları, düzenbazları, iş birlikçileri, ihanet odaklarını ne anlarız, ne dinleriz, ne de kabul ederiz. " dedi.

Türkiye Cumhuriyeti devletinin bir milletvekilinin, sözde Kürt sorunu devam ettikçe PKK’ya katılımın süreceğini, çatışmanın ve savaşın olacağını ileri sürmesi, rezaletin ötesinde bir kalleşlik olduğunun altını çizen Karataş, Yasalarımıza ve anayasaya göre suç işlediklerini ve Bunun gereğinin mutlaka ve ivedilikle yapılması gerektiğini belirtti.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)