Ortadoğu Gazetesi 48 yıllık Yayın hayatını Noktaladı

Ortadoğu Gazetesi 48 yıldır hayatına devam ediyordu. her kuruluş; tıpkı insan gibi yaşar ve hayatı sona erer. diyen Gazeteda 48 yıllık hayatına bugün son noktayı koydu.

Güncel 17.02.2020, 18:12 17.02.2020, 22:50
Ortadoğu Gazetesi 48 yıllık Yayın hayatını Noktaladı

f992 yıllarında yani 28 yıl önce Samsun Temsilciliğini Ramazan Çağlar olarak yapmıştım. Türkiye'nin tek ülkücü Gazetesiydi Ortadoğu. Ülkücülerin doğru haber almasında, şahsiyet kazanmasında önemi büyüktür Ortadoğu'nun.

Gerçekten o zamanda çok büyük fedakarlıklarla Ortadoğu Gazetesi'nin Bölgemizde tanınması, satılması abone yapılması ve bölgemizden haberlerin yer alması için çaba sarfettik. Kapı kapı gezerek, Ülkücü - Milliyetçi insanlarımızın gazetelerine sahip çıkmaları için teşfik edici olduk. O zamanın şartlarında Samsunlu ülkücüler- milliyetçiler gazetelerine kısmende olsa sahip çıktılar. İlk Gazeteciliğe adımım Altınova Gazetesi'nden sonra Ortadoğu Gazetesi'nde olmuştu. Bu anlamda Ortadoğu Gazetesi'nin de yayın hayıtını sonlandırması bana dokunmuştur.

EĞİLMEDEN - BÜKÜLMEDEN YÜRÜDÜK

Gazete ORTADOĞU 48 yıllık hayatına son verdi. "Eğilmedik-bükülmedik" ifadelerini kullanan Genel Yayın Yönetmeni Tarık Tavadoğlu, "ADINI Başbuğ Alparslan Türkeş'in koyduğu 3 Mayıs1972'de kurulan ve Büyük Önder Atatürk'ün 'Ne mutlu Türk'üm diyene' sözünü kendisine düstur edinen ORTADOĞU, 48 yıldır eğilmeden, bükülmeden yoluna devam etti. Yazarlarımız ve yöneticilerimiz hain kurşunlara hedef oldu, susturulmak istendik. Ama başımız dik, alnımız açık mücadelemizi sürdürdük." dedi.

BAŞI DİK OLDU

48 yıllık başarıda sahibinden yazarından çizerine, matbaasından yöneticilerine her birim ve çalışan ayrı ayrı büyük pay sahibi olduğunu belirten Tarık Tavadoğlu," Bu payda büyük bir özveriyle ve başı dik çalışan, gazetesi için aile ilişkilerini ihmal etmeyi bile göze alan medyada eşine az rastlanır bir dayanışma ve 'temiz kalma' iradesi gösteren her ORTADOĞU mensubunun emeği - izi var." dedi.

Eski dostlar düşman oldu

GENEL YAYIN YÖNETMENİ Tarık Tavadoğlu, "GAZETEMİZE geldiklerinde 'Ceketimizi satar bu gazeteyi yine de yaşatırız' diyenlerin son iki yıldır yaptıkları vefasızlıkları unutmayacaklarını belirterek, 'Ceketimizi satarız' diyenler ceketlerini satmadıklarını ama kendilerine her türlü tuzağı kurmayı sürdürdüklerini ifade ederek, "Hayal kırıklıklarımız kaldıramayacağımız kadar derin. Yani eski dostlar düşman oldu. Bununla da kalmadılar bizi sırtımızdan hançerlediler." dedi.

Tavadoğlu yazısını şöyle noktalıyor;

"İNSANLAR ikiye ayrılır: 'Su kadar aziz olanlar, su kadar ucuz olanlar...' Aç olanlarla ekmeğimizi-suyumuzu bölüştük, doyanlar döndü, düşman oldu... ORTADOĞU Gazetesi başkaları gibi her gün fikir değiştirmedi. 48 yıldır aynı kulvarda olduklarımız bize en büyük ihaneti yaptı. Hatta teşkilatlarına 'ORTADOĞU'yu almayın' diye 'emirname' gönderdiler. Üzgünüz ama başımız dimdik.

BİZ bugünden itibaren yayın hayatımıza son veriyoruz. Basın ağacından altın bir yaprak daha düştüğü için üzüntülüyüz. Ancak, bize ihanet edenlerin sonunun da çok uzun olmayacağını görüyor ve biliyoruz. 48 yıldır bize destek veren tüm okurlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Yarım asra yakındır yolu bu gazeteden geçenlere de teşekkür ediyoruz. Sağlıcakla kalın..."

Ramazan Çağlar

kapsamhaber Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442