Osman Sait Zengin, Birlik İş Platformu İstanbul Buluşmasına Katıldı

Birlik iş Platformu tarafından organize edilen büyük İstanbul buluşması gerçekleşti. Birlik iş Platformu Organizasyonunun şeref konuğu Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı Abdulvali burahan Osman oldu.

Güncel 03.07.2021, 19:39 03.07.2021, 23:51
Osman Sait Zengin, Birlik İş Platformu İstanbul Buluşmasına Katıldı

81 vilayetten ve yurtdışından gelen iş insanlarının katılımı ile gerçekleştirilen Birlik iş Platformu tarafından organize edilen İstanbul buluşması organizasyonuna Samsun'dan Osman Sait Zengin Katıldı.İş Adamı Zengin yaptığı konuşmada yatırımcıları Samsun’a davet etti.

Birlik iş Platformu tarafından organize edilen büyük İstanbul buluşması organizasyonunun şeref konuğu, Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı Abdulvali burahan Osman oldu.

Covid 19 sebebiyle iş alanındaki sektörlerinde sıkıntılı günler geçiren iş insanları çözüm amaçlı kurdukları platformla birlik ve dayanışmanın  mutluluğunu yaşayarak Türkiye’de bir ilke imza attılar.

Platform üyeleri, Türkiye’nin farklı illerinde ticari faaliyetlerini sürdüren iş insanları iş alanlarını ve iş hacmini ve istihdamlarını artırmak amacıyla İstanbul’da buluştular. BİRLİK İŞ PLATFORMU temsilcileri büyük İstanbul buluşmasında boğazda düzenlenen tekne turunda bir araya gelerek tanışıp kaynaştılar.

Türkiye’nin 81 İlinden ve yurtdışından iş insanlarının katılımı ile ilk buluşmayı İstanbul da gerçekleştiren iş insanları, Düzenlenen tekne turunda İstanbul’un İncisi boğazda ilk tanışma toplantısında bir araya gelmenin mutluluğunu ve heyecanını yaşadılar. uzun zamandır iş alanında yaşadıkları stres ve sıkıntının ağırlığını Boğazda dört saatlik tekne turu atarak giderdiler.

Samimi bir havada gerçekleştirilen Boğazda ki gemi turunda kaynaşan davetliler ikinci bir toplantıda kendi illerinde misafir etmek için adeta yarıştılar. Önümüzdeki toplantıda alınacak karar doğrultusunda ikinci toplantının Şanlıurfa, Mardin, ya da Antalya da yapılması planlanacak.

Toplantının şeref konuğu olarak programa iştirak eden Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı Abdulvali Burahan Osman yaptığı konuşmada, ”Dünyada Müslüman kardeşlerinin uğradığı zulümleri tüm dünya maalesef görmezlikten, duymazlıktan gelse de bu zulümler karşısında her zaman yanında olan Türkiye ve Müslüman kardeşlerimizin gücünü yanımızda hissettik. dedi.

Cumhurbaşkanı Abdulvali Burahan Osman, Teşekkür ederek başladığı kısa konuşmasında, "Artık dünya dijital ortamda gelişiyor ve global dünyada alış veriş ve haberleşme teknolojinin hızına yetişmekte zorlanıyor. Teknolojide olduğu kadar çin'in dünyada ucuz işçilikle kullandığı Doğu Türkistanlı vatandaşlarımızı artık Çin malı üretiminde değil Türkiye ürünlerinin dünyaya açılım faaliyetinde çalışarak Türk malının söz sahibi olmasını arzu ediyoruz. İş insanlarımızınn bu birliktelik ve yardımlaşma ve dayanışmalarıyla bunu başaracağınıza inanıyorum. Bu konuda ülkem insanı olarak ve şahsım,Cumhurbaşkanı olarak her türlü yardım ve iş birliğine açık olduğumuzu bir kez daha belirtmek istiyorum." ifadelerini kullanarak, ülkesinin başarılı iş insanlarının da Türkiye’de yatırım ve iş birliği ve tekliflerine açık olduğunu belirtti. Toplantıya katılan davetlilerin yoğun ilgi ve alakası ile karşılaşan onur konu Cumhurbaşkanı ile tüm konuklar fotoğraf çektirerek günün anısını ölümsüzleştirdiler.

Toplantıya Samsun’dan katılan Suttan Koz Gayrimenkul firmasını temsilen Osman Said Zengin yaptığı konuşmada yatırımcıları Samsun’a davet etti.

Toplantıya katkı ve katılım sağlayarak sponsor olan firmalara katkı ve katılımlarından dolayı plaket takdim edildi. Konuklara verilen ikram yemeğinin ardından ikinci toplantıda buluşma sözü ile konuklar günün anısına çekilen toplu fotoğrafın ardından vedalaşarak gemiden ayrıldılar.

Yorumlar (0)