Oyuncu Mehmet Aslan'dan Uyuşturucuyla Mücadeleye Destek

Dizi ve sinema oyuncusu Mehmet Aslan, uyuşturucu ile mücadele eden Beykozlulara destek vererek; “Gençlere uyuşturucu satıcılarından önce ulaşmak şart” dedi.

Güncel 16.08.2017, 23:14 17.08.2017, 00:07
Oyuncu Mehmet Aslan'dan Uyuşturucuyla Mücadeleye Destek

Beykoz Gündem'in haberine göre; Fahrettin Aslan’ın oyuncu ve siyasetçi oğlu Mehmet Aslan, uyuşturucu ile mücadelede Büyük çabalar sarfeden Emin Yavuz ve Selda Selimoğlu ile bir araya gelerek; gençlerin geleceğini ilgilendiren meseleler konuşuldu.

Uyuşturucu ile mücadele eden Beykozlulara destek veren Dizi ve sinema oyuncusu Mehmet Aslan, Daha önce kendisinin de bu konuda çalışmalar yaptığını dile getirerek şöyle konuştu: “Biz de buna benzer bir çalışmayı üç yıl önce gerçekleştirmiştik. Adına ‘Gel Kardeşim’ dediğimiz proje kapsamında şahsen 81 ilin 70’ini dolaştım ve üniversitelerde öğrencilerle bir araya geldim. Yaklaşık 6 bin gence temas ettim ve yaklaşık 300 kadar genci de bu illetten kurtulmasına aracılık ettim. Elbette Beykoz’da da bu konuda gayret gösterilmesi çok anlamlı. Ancak ben uyuşturucunun yasaklamalarla değil duyarlılıkla bileceğine inananlardanım. Arzdan ziyade talebi bitirmek gerekiyor. Dünyada baktığınızda uyuşturucunun en çok kullanıldığı ülke Afganistan. Avrupa’da ise okullarda uyuşturucu bağımlısı olan kişilere anne-baba olmanın faydaları anlatılıyor. Zararlarının altı çiziliyor." ifadelerini kullandı.

Uyuşturucu alışkanlığı genel olarak merakla başladığını dile getiren Mehmet Aslan;  Öncelikle bu merakın önünü kesip, uyuşturucu satıcılarından önce gençlere ulaşıp, onlara uyuşturucuyu ve zararlarını anlatmak gerekiyor. Baktığınız zaman uyuşturucu kullanan kişilerin sonunun intihar ile bittiği görülüyor. Kadınların ise erkeklere oranla 7 kat fazla intihar ettiği tespit ediliyor. Erkeklerin bırakması için çaba harcanırken, kadınlar ne yazık ki fuhuşa itiliyor ya da sürükleniyor. Namus sözkonusu olunca da fuhuştan sonra kadın intihar ediyor. Uyuşturucu kullanan kişilerin sonunun genel olarak böyle bittiğini gençlere anlatmak şart.” dedi.

MHP'de siyaset yapan Aslan, son olarak Beykoz’da başlatılan seferberliğe destek verdiğini belirtti.  Beykoz Kent Konseyi’nde yer alan Beykoz Belediye Meclis Üyesi Emin Yavuz ve Selda Selimoğlu ise Mehmet Aslan‘a desteğinden ötürü teşekkür etti. 

BeykozGündem

Yorumlar (0)