banner434

Öz Taşıma İş Sendikası İle Port ( Sürat) Kargo Temsilcileri Bir Araya Geldi

Öz Taşıma İş Sendikası Sürat Kargo Temsilciler Meclisi Toplantısı Gerçekleştirildi.

Güncel 01.04.2022, 13:50 01.04.2022, 13:57
Öz Taşıma İş Sendikası İle Port ( Sürat) Kargo Temsilcileri Bir Araya Geldi

Öz Taşıma İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, Genel Başkan Yardımcısı Av. Mehmet Ali Kayabaşı, Teşkilat Uzmanları Rahmi Yavuz, Nurullah Akkaya, Bölge Başkanları, İl Başkanları ve Sürat Kargo iş yeri Baş Temsilci ve Temsilcilerimizin katılımıyla Sürat Kargo Temsilciler Meclisi Toplantımız 31.03.2022 tarihinde gerçekleştirildi.

Genel Başkanımız Mustafa Toruntay, Genel Başkan Yardımcımız Av. Mehmet Ali Kayabaşı, Teşkilat Uzmanlarımız Nurullah Akkaya, Rahmi Yavuz, Port (Sürat) Kargo Baş Temsilci ve Temsilcilerimizin imzalanan toplu iş sözleşmesi ile ilgili sorularını cevaplandırdı.

“ÇALIŞANIMIZIN HAKKI BİZLERİN EMANETİDİR”

Port ( Sürat ) Kargo Temsilciler Meclisinde konuşan Öz Taşıma İş Sendikası Genel Başkan Mustafa Toruntay, şunları kaydetti:

 “Bugün ailemizin yeni üyesi siz Port (Sürat) Kargo çalışanlarımız ile yeni imzaladığımız toplu iş sözleşmesiyle birlikte elde ettiğimiz kazanımlarımızı, sosyal ve mali haklarımızı konuşmak üzere bir araya geldik. 700’den fazla şubesi, 19 bölge müdürlüğü, 24 aktarma merkezi, 2000’den fazla mobil dağıtım alanı, binlerce araçtan oluşan filosu ve 6000’den fazla çalışanı ile kargolarımızı Türkiye’nin dört bir köşesine güvenle taşıyan Sürat Kargo ile sendikamız arasında toplu iş sözleşmesi sonrası ilk temsilciler meclisi toplantımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Hepinizin görevlerini hakkı ile yerine getirdiğini biliyoruz. Bizim görevimiz de Sürat Kargo'da çalışan emekçi kardeşlerimizin haklarını korumak ve iyileştirmek.

Sürat Kargo’da çalışan üyelerimizin tamamının ferdi kaza sigortası kapsamında olduğunu belirtmek isterim. Çalışma esnasında yaşanan kaza ve benzeri durumlarda da avukat desteğinin sendikamız tarafından sağlanacağını daha öncede sizlerle paylaşmıştık. Yaşanılan her türlü olumsuz durumda biz ailemizin her ferdinin yanındayız. Emin olun ki her zaman çalışanımızın hakkı bizlerin emanetidir.

Çalışma şartlarınız ile ilgili talepleriniz konusunda, fazla mesai ödemeleri, izinler, haftalık çalışma süresi, temsilci odaları vb.  konularda her iki tarafında sözleşmeye sadık kalacağına inancımız tamdır.”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)