Palandöken; Artık Karar Verilsin: Dünyanın Hiç bir Yerinde Tatili Olmayan AVM Yok!

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken yaptığı açıklamada, “On binlerce AVM çalışanı, Kurban Bayramı’nın ilk gününü ailesiyle ve sevdikleriyle geçirmek için verilen tatil kararının hayata geçirilmesini bekliyor." dedi.

Güncel 17.08.2018, 11:58 17.08.2018, 12:07
Palandöken; Artık Karar Verilsin: Dünyanın Hiç bir Yerinde Tatili Olmayan AVM Yok!

AVM çalışanların da bayramda dinlenme hakkı olduğunu ifade eden TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “On binlerce AVM çalışanı, Kurban Bayramı’nın ilk gününü ailesiyle ve sevdikleriyle geçirmek için verilen tatil kararının hayata geçirilmesini bekliyor. Daha önce 3 Valilik tarafından alınan kararla Kurban Bayramı’nın ilk günü Ankara, Antalya ve Konya’daki AVM’lerin tatil edilmesi netleştirilmeli. Yılın 365 günü açık olan AVM’ler en azından dini bayramların ilk günü ve 1 Ocak tarihlerinde kapalı olursa personel de dinlenmiş olur” dedi. 

3 Valiliğin AVM’lere Yönelik Tatil Kararını Örnek Olmalı

Bayramın ilk gününü herkesin sevdikleriyle geçirebilmesi için AVM’lerin tatil kararının bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Ekmek parası için tüm yıl boyunca vardiyalı olarak çalışan AVM personeli Kurban Bayramı’nın ilk gününü dinlenmek ve ailesiyle vakit geçirmek için gün sayıyor. Bu yüzden Kurban Bayramı’nın ilk günü Ankara, Antalya ve Konya’daki AVM’lerin tatil edilmesi diğer illere örnek olmalı. Bu kararı örnek alan ve uygulamaya koymak isteyen diğer Valilikler de Kurban Bayramına sayılı günler kala gerekli planlamayı yapmalı. Yurt genelindeki tüm Valilikler, 3 Valiliğin AVM’lere yönelik tatil kararını örnek alarak uygulamaya koymakta geç kalmamalı” şeklinde konuştu.

Bayramlarda AVM Tatil Olsun

AVM’lerin dini bayramların ilk günü ve 1 Ocak tarihlerinde kapalı olmasının hem esnaf ve sanatkar adına hem de AVM personeli adına sevindirici olduğunu dile getiren Palandöken, “Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir AVM uygulaması yok. Hem hafta içi hem de hafta sonu gün boyu açık olan AVM’lerde personeller dinlenme hakkını kullanamıyor. Buralarda çalışan insanların bir sosyal hayatı olduğu ne yazık ki görmezden geliniyor. AVM’lerin tatil kararı bu bayramda tüm yurt genelinde hayata geçirilirse ekmek parası için vardiyalı olarak çalışan personeller de artık bayramın ilk günü aileleriyle birlikte vakit geçirebilecekler. Bayramda AVM’lerin kapalı olup olmadığı konusu yetkili makamlar tarafından denetlenmedilir” diye konuştu.

Yorumlar (0)