Alexa

Palandöken, Özel Günlerde Trafik Kazaları Dikkat Çekiyor

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Şuana kadar yaşanan acı olayların yeniden yaşanmaması için bayram dönüşlerinde trafikte her zamankinden daha dikkatli olunmalı" dedi.

Palandöken, Özel Günlerde Trafik Kazaları Dikkat Çekiyor

Kurban Bayramı dönüş yolculuğunda aşırı hız yapılmaması gerektiğini belirten Palandöken, “Geçtiğimiz yıl 9 günlük Kurban Bayramında 147 kişi trafik kazasında hayatını kaybettiğini belirterek, "bu yıl 4 günlük bayram tatilinin son gününe girdiğimiz bugüne kadar 45 kişi olay bölgesinde hayatını kaybederken 370’i aşkın kişi yaralandı. Kazaların yüzde 32 oranında azalması kimseyi rehavete kaptırmasın. Çünkü rehavet beraberinde açıyı getirir. Şuana kadar yaşanan acı olayların yeniden yaşanmaması için bayram dönüşlerinde trafikte her zamankinden daha dikkatli olunmalı” şeklinde açıklamada bulundu.

Özel günlerde yapılan trafik kazalarına dikkat çeken (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken,

Bayramlar dini sorumlulukların yerine getirildiği, sevdiklerimizle buluşulan en özel günler olduğunu ifade eden Palandöken yazılı basın açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Bu günleri acı şekilde anılarla ve kayıplarla geçirmemek için trafikte her zamankinden dikkatli ve tedbirli olunmalı. Trafik kazalarının en yoğun yaşandığı günler trafikteki araç sayısının artmasıyla birlikte, bayram gibi özel günler. Geçtiğimiz yıl 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde 192 kazada 147 vatandaşımız hayatını kaybederken 702 vatandaşımız da yaralanmıştı. Bu yıl ise 9 Ağustos 13 ağustos gece saat 12 ye kadar meydana gelen kazalarda sadece olay yerinde 45 vatandaşımız hayatını kaybederken 370’i aşkın vatandaşımız da yaralandı. Emniyet kemeri takmak, hız kurallarına uymak, trafik ışıkları ve kavşaklara her zamankinden dikkat etmek gibi kurallara uyulduğunda bu kadar bilanço yaşanmayacaktır. Güzel anılarla geçirdiğimiz bir bayramı üzüntü ve keder ile hastanelerde geçirmemek için vatandaşlarımız bayram dönüşlerinde tedbiri elden bırakmamalı. Yani kazaların yüzde 32 azalması kimseyi aldatmasın ve tedbirli olun”

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2019, 12:48
YORUM EKLE