'Paralel Yapılanma' Kriptoları. Lawrence’lere mi Dönüşüyor..

Şefkat Çetin, Ayasofya açılışında Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın kullandığı cümlelere sert tepki göstererek, 'Paralel Yapılanma' Kriptoları Lawrence’lere mi Dönüşüyor." ifadelerini kullandı.

Güncel 26.07.2020, 00:48
'Paralel Yapılanma' Kriptoları. Lawrence’lere mi Dönüşüyor..

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın Ayasofya'nın açılışında hutbede iken kullandığı ifadeler tartışılıyor. Erbaş'ın "Fatih Sultan Mehmet Han burayı kıyamete kadar cami olarak kalması için vakfetmiştir. Vakfedileni çiğneyen lanete uğrar." şeklinde cümlelerini değerlendiren MHP'li Şefkat Çetin, sosyal medya adresinden yaptığı paylaşımda "Ayasofya da Cuma Hutbesinde 'Lanet' Okunması Cumhuriyetimizin Kuruluş İlkelerine Düşmanlıktır" dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) eski Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, sosyal medya Twitter hesabından gösterdiği tepki şu şekilde: 

"Ayasofya da Cuma Hutbesinde 'Lanet' Okunması Cumhuriyetimizin kuruluş ilkelerine düşmanlıktır. Milli Kurtuluş Savaşıyla bağımsızlığımızın kazanımına liderlik yapmış Atatürkümüze Dua etmesi gerekirken 'lanet' okuyorsa, 'Paralel Yapılanma' Kriptoları Lawrence’lere mi Dönüşüyor.' 

86 yıl sonra ibadete açılan Ayasofya'da hutbe okuyan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Fatih Sultan Mehmet Han, gözbebeği olan bu muhteşem mabedi kıyamete kadar cami olmak kaydıyla vakfedip müminlere emanet bırakmıştır. Bizim inancımızda vakıf malı dokunulmazdır. Dokunanı yakar. Vakfedenin şartı vazgeçilmezdir, çiğneyen lanete uğrar!" dedi. 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)