"Parlamentolarda Kalkan Kanlı Parmaklarla Tarihi Değiştiremezler"

Orhan Karataş Türkgün Gazetesinde ki yazısında, Ermeni iftiralarını doğrulayan doğru bilgi ve belgeler olsaydı, dünyanın çoktan ayağa kalktığını belirterek, "Parlamentolarda kalkan kanlı parmaklarla tarihi değiştiremezler." dedi.

Güncel 02.11.2019, 21:57 02.11.2019, 22:34
"Parlamentolarda Kalkan Kanlı Parmaklarla Tarihi Değiştiremezler"

Ermeni iftiraları, bir defa daha vizyona girdiğini belirten Orhan Karataş, ABD Temsilciler Meclisinin bu konuda bir karar tasarısını onaylaması, aslında ne kadar çok sıkıştıklarını, ne kadar çaresiz kaldıklarını ve son çare olarak iftiralara sığındıklarını ibret verecek şekildeortaya koyduğunu söyledi.

Akıl ve izan sahibi, biraz okuma yazması olan, azıcık tarihe ilgi duyan herkesin küçük bir araştırma ile Ermeni iddialarının açık ve büyük bir iftira olduğunu kolaylıkla anlayabileceğini belirten Türkgün yazarı Orhan Karataş, Bu meselenin artık bilinmeyen, gizli kalan, sır olan hiçbir tarafı kalmamıştır. Arşivler açıktır. Tarafsız ve gerçek tarihçiler bütün ayrıntıları ortaya koymuşlardır.Türk milletinin tarihi şan ve şerefle doludur. Böyle bir geçmişe iftira etmek, karalamak beyhude bir iştir ve ne kadar çabalasalar da bu çamur tutmaz." dedi.

Ermeni iftiralarını doğrulayan doğru bilgi ve belgeler olsaydı, dünyanın çoktan ayağa kalktığını belirten Yazar Karataş, Hiçbir şey bulamadıklarını, bulduklarında anlatılanları doğrulamadığını belirtti.

Ermenilerin yüzyıllarca Osmanlı İmparatorluğu'nun bir unsuru olarak Türklerle birlikte yaşadıklarını, aralarında hiçbir zaman sorun olmadığını, Sadık teba olarak adlandırılan Ermeniler için hiçbir ayrım yapılmadığı gibi, devletin en önemli kurumlarında görev aldıklarını, Dışişleri, maliye gibi en önemli ve kritik yerlerde üst düzey görevlerde bulunduklarını belirtti.

"Anadolu’da bir soykırıma kalkışmışlardır."

Osmanlı en zirvede olduğu dönemlerde Ermenilere bırakın yanlış bir şey yapmayı, onlara güvendiğini, inandığını ve görev verdiğini belirten Orhan Karataş, "Ama imparatorluk can çekişirken, 7 düvelle birden uğraşırken, varlık yokluk mücadelesi verirken, birden bire her şeyi bir kenara bıraktı, Ermenilere soykırım uyguladı, öyle mi? Yalanın da, iftiranın da, alçaklığın da ancak bu kadarı olabilir. Bu iftiraları atanlar, aslında kendi vahşetlerini, kendi rezilliklerini, kendi kalleşliklerini gizlemeye çalışıyorlar. Zulüm gören, bedel ödeyen, arkadan hançerlenen, soykırıma uğrayan açık ve kesin şekilde Türk milletidir. İmparatorluğun kendi derdine düşmüş olmasını fırsat bilen Ermeni çeteleri, Rus kışkırtmalarının da etkisiyle bütün Anadolu’da bir soykırıma kalkışmışlardır.İmparatorluk can çekişiyor de olsa, kendi kudretinin bir gereği olarak, bu zulme rıza göstermemiş ve tedbir almıştır. Tehcir, bu tedbirin neticesidir. Zulüm ve vahşet karşısında yapacak başka şey kalmadığı için son çaredir." dedi.

"Parlamentolarda kalkan kanlı parmaklarla tarihi değiştiremezler" ifadelerini kullanan Karataş, "Bu iftiraları kullanarak bizi köşeye sıkıştıracaklarını, Türk milletinin geri adım atacağını zannedenler, boşuna beklerler. Biz haklı olan tarafız. Bütün mesele, bu iftiraların dünya kamuoyuna anlatılabilmesindedir ki, o konuda hepimize büyük görev düşüyor." dedi.

KAYNAK: TÜRKGÜN

Yorumlar (0)