Alexa

Paşayeva'dan Avrupa'nın HDP tutumuna Tepki!

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Hocalı Soykırımı anısına yaptığı ‘Azerbaycan-Karabağ Parkı ile Hocalı Soykırımı Anıtı’nın açılışını yaptı.

Paşayeva'dan Avrupa'nın HDP tutumuna Tepki!
banner327

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ‘Azerbaycan-Karabağ Parkı ile Hocalı Soykırımı Anıtı’nın Törene katılan Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, Avrupa'nın HDP tutumuna sert tepki gösterdi.

Konuşmasının başında  şehitlere rahmet okuyor Azerbaycan Milletvekili  Paşayeva; “Azerbaycan’ın biliyorsunuz, sadece Karabağ bölgesi işgal altında değil, bizim Dağlık Karabağ bölgesi dışında 7 büyük bölgemiz işgal atındadır. Bizim 1 milyon insanımız, göçmenimiz var, evine dönemiyor. bugün güzel Denizlimizde Karabağ adını taşıyan bir park açıldı ve Hocalı’da soykırıma maruz kalan insanlarımız, şehitlerimiz adına bir anıt dikildi” ifadelerini kullanarak Denizli BüyükŞehir Belediye Başkanına teşekkür etti.

Türkiye’nin ve gönül coğrafyası üzerinde oyunlar oynandığını ve bu oyunların artarak devam edeceğini savunan Paşayeva, büyük güçlerin Türkiye'nin ve Türk Cumhuriyetlerinin birlik ve beraberliği istemediğini belirtti. Bu güçlerin büyük oyunlarının nedenini ise şöyle ifade etti: "Türkiye, Türk İslam coğrafyasının en güçlü kalesiydi. Bu kale zayıflarsa, yıkılırsa, istediğiniz senaryoyu Ortadoğu’da, bu coğrafyada yapın. Ona göre bu oyunlar daha da güçlenecek. Bizim birliğimizin olmaması için, bizi bölmek parçalamak için, çok büyük oyunlar gelecek. Çok büyük, daha ağırları gelecek ama buna müsaade etmemeliyiz


Avrupa'ya  sert tepki gösteren Paşayeva, “Kim teröre destek verirse, cezasını alması gerekir. Yoksa terör başını alıp gider. Ama teröre destek verenlerden birini alın, atın hapse, insan hakkı diye bas bas bağıracak. Ama o terör mağduru şehitlerin sesini duymazlar.  bir milyon Azerbaycanlı kendi evine dönemiyor, onların sesini Batıda, Avrupa’da falan duymak isteyen yok. 25 yıldır insanlar evine dönemiyor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2016, 00:34
YORUM EKLE