PKK'lılar Birbirine Düştü

Büyük kayıplar veren PKK'da iç hesaplaşmalar başladı. Devlet'e sığınmak isteyen teröristler ise örgüt tarafından infaz ediliyor.

Güncel 03.06.2016, 14:37
PKK'lılar Birbirine Düştü
Tunceli'nin Pülümür ilçesi Sevdin bölgesinde 15 Nisan 2016 tarihinde havadan yapılan keşif esnasında belirlenen teröristler, etkisiz hale getirilirken diğer taraftan  PKK örgütü icinde hesaplaşmalar başladı.

Kendi aralarında iç hesaplaşma yaşayan teröristlerin, Kawa, Demhat ve Ciğerhun adlı örgüt üyelerini, devlete ajanlık yaptıkları gerekçesiyle öldürüp, hava harekâtının yapıldığı bölgeye gömdükleri belirlendi.

OPERASYONDA BULUNDULAR

Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığı tarafından bölgede yapılan operasyonda üç teröristin cesedi, gömüldükleri çukurlardan çıkarılarak, kimlik tespiti için Adli Tıp Kurumu'na gönderilmek üzere Adli mercilere teslim edildi. Teröristlerin aralarındaki konuşmalarında, yaptıkları bu infazları örgüt içindeki üst kademelere ve ailelerine bildirmedikleri de öğrenildi. Suriye’de ölen teröristlerin cenazelerini bile istismar eden ve halkı cenaze törenlerine katılmaya zorlayan bölücü terör örgütünün, keyfi infaz ettiği üyelerinin cenazelerini, gizlice ve ailelerine bile haber vermeden çukurlara gömmesini değerlendiren askeri yetkililer, şu açıklamayı yaptı: "Son dönemde terör örgütünün kaybı arttıkça, sözde emir komuta münasebetleri bozulmuş, örgüt üyeleri birbirine düşmüş, iç hesaplaşmaların yaşandığı, bütün bu olanlar neticesinde pişman olup devlete sığınmak isteyenlerin engellenerek infaz edildikleri tespit edilmiştir. Çocukları örgüte katılmış ailelerin, gözbebekleri olan evlatlarının keyfi infazlara maruz kalmaması için bir an önce çocuklarına evlerine dönme çağrısında bulunmaları ve bu alçak terör örgütünün emelleri için hayatlarını kaybetmelerine mani olmaları onların annelik babalık görevidir."
Yorumlar (0)