Alexa

Polis memuru: mahkemede "Bylock" Suçlamasını Reddetti

Kocaeli'de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklanan polis memuru verdiği ifadesinde "Ne Bylock kullandım, ne evlerinde kaldım" diyerek suçlamaların tamamını reddetti.

Polis memuru: mahkemede "Bylock" Suçlamasını Reddetti
banner327

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanıp, meslekten ihraç edilen polis memuru Ersin Ç. hakim karşısında suçlamaları reddederek; "Bylock denilen programı hiç kullanmadım. Ne ben, ne ailem FETÖ’nün hiçbir kuruluşuna gitmedim. Evlerinde kalmadım” diye ifade verdi.

Kocaeli 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıkan eski polis memuru, örgütün haberleşme programı Bylock’u kullanmadığını iddia ederek verdiği ifadesinde şöyle konuştu:  "20 yıllık polis memuruyum. Namusum ile şerefim ile devletime hizmet ettim. 15 sene Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde görev yaptım. Örgütün haberleşme programı olduğu iddia edilen Bylock’u gözaltına alındığımda öğrendim. 2004 yılında Kastamonu’da görev yaparken bir mülk almak istedim. Evimin tapusu mülk aldığım şirketin üzerine idi. Tapu için şirket bana Bank Asya ile anlaşmalı olduğunu ve krediyi oradan çekebileceğimi söylemişti. Kredi borçlarımın bitmesine yakın televizyonlarda Bank Asya ile ilgili haberleri gördüm. Ailemin de yardımı ile Bank Asya’ya olan bütün borcumu ödeyip hesabımı kapattım. Bank Asya ile ev kredisi dışında hiçbir maddi alışverişim olmamıştır. Bylock denilen programı hiç kullanmadım. Ne ben, ne ailem FETÖ’nün hiçbir kuruluşuna gitmedi. Evlerinde kalmadım” 

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2017, 13:33
YORUM EKLE