Alexa

Prof. Dr. Hanım Halilova; Bozkurt İşareti Türklüğün Simgesidir

Azerbaycanlı emekli akademisyen Prof. Dr. Hanım Halilova; “Bozkurt işareti Türklüğün simgedir, Türk gibi hisseden bozkurt işareti yapar" dedi.

Prof. Dr. Hanım Halilova; Bozkurt İşareti Türklüğün Simgesidir
banner327

Hocalı katliamıyla ilgili konferans vermek için Manisa'nın Turgutlu ilçesine gelen Prof. Dr. Hanım Halilova, burada yaptığı konuşmada; Türk dünyasının güçlü bir Türkiye'ye ihtiyaç duyduğunu dile getirdi.

Azerbaycanlı ünlü akademisyen: Halilova; “Bozkurt işareti Türklüğün simgedir, Türk gibi hisseden bozkurt işareti yapar" diye belirtti.

Azerbaycanlı emekli akademisyen Prof. Dr. Hanım Halilova:

"Bozkurt işareti, Göktürklerden bugünümüze kadar ulaşmıştır. Bozkurt işareti, Türklüğün simgesidir. Kendini Türk olarak benimseyen herkes, bozkurt işareti yapar" ifadelerini kullandı.


Azerbaycanlı emekli akademisyen Prof. Dr. Halilova, Hocalı katliamıyla ilgili konferans vermek için geldiği Manisa'nın Turgutlu ilçesinde duygulu anlar yaşattı.

"BOZKURT İŞARETİYLE İLGİLİ LİDERLERE BİLGİ VERDİM"

Geçtiğimiz günlerde Başbakan Binali Yıldırım’ın partisinin grup toplantısında yaptığı bozkurt işaretiyle ilgili konuşan Hanım Halilova; Türk dünyasının güçlü bir Türkiye'ye ihtiyacı var. Alparslan Türkeş'le bozkurt işaretiyle kendisinin tanıştırdığını ifade eden Halilova, bozkurt işareti ile ilgili olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Merhum  Başbakan Turgut Özal, Bülent Arınç gibi isimlere bilgi verdiğini de belirtti.

"BAŞBUĞ BANA BU İŞARETİN ANLAMINI SORDU"

Hanım Halilova, Alparslan Türkeş'le olan bir anısını anlattı. Halilova:“ Başbuğ Alparslan Türkeş, Uzun yıllar önce Azerbaycan'a ziyarete gelmişti. O gün kendisini büyük bir kalabalık karşıladı. Herkes bozkurt işareti yapıyordu. Başbuğ, bana bu işaretin anlamını sordu. Bende bozkurt işaretinin Türk'ün simgesi olduğunu anlattım; çok hoşuna gitti ve bu işareti hep kullandı. Rahmetli Başbuğ, Türklük için büyük mücadele veren isimdir. Hatta Turgut Özal, Azerbaycan ziyaretinde herkesi bozkurt işareti yaparken gördü ve burada da MHP var galiba dedi. Bizde ona MHP değil bozkurt işareti Türklüğün işaretidir diye anlattık."dedi. 

BİZİM YOL GÖSTERENİMİZ TÜRKİYE'DİR

Bozkurt işaretinin Türklüğün bir simgesi olduğunu kaydeden Halilova; "Bozkurt işareti Türklüğün işaretidir, kimileri bunu dine bağlamak istiyor ancak bu yanlıştır. Gagavuzlar Hristiyan’dır ama Türk'tür. Ergenekon destanında, Türk'e bir Asena yol gösterir. Bizim yol gösterenimiz de Türkiyedir. Bu işareti, kendisini Türk bilen insan yapar, şimdilerde herkes bir şeylerle uydurur. Bozkurt işareti Türklüğün simgesidir. Bu işareti yaparken kulakları eğri olmasın, sağa sola sallamakta doğru değil. Bu işaret, dimdik, haydi ileri anlamında net bir biçimde yapılmalıdır. Bozkurt işaretini Kerkük'te de Musul'da yapıyorlar." diye sözlerine ekledi.
 

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2017, 22:01
YORUM EKLE