Prof. Dr. Tellioğlu; Terör, Bataklığında Boğulmalıdır!

Prof. Dr. İbrahim Tellioğlu, Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesinde PKK'lı teröristler tarafından şehit edilen ve bugün son yolculuklarına uğurlanan 13 şehidimiz için sert açıklamada bulundu.

Güncel 15.02.2021, 17:34 15.02.2021, 18:35
Prof. Dr. Tellioğlu; Terör, Bataklığında Boğulmalıdır!

Prof. Dr. İbrahim Tellioğlu, Gara bölgesinde PKK'lı teröristler tarafından 13 sivil insanımızın şehit edilmesiyle ilgili, Türkiye’nin artık terörle mücadele ederek insan kaybetmeye tahammülü kalmadığını belirtti.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Tellioğlu, Uluslarası kuruluşların bu kıyıma sessiz kaldığı müddetçe insan hakları, insanlık onuru, özgürlük, barış gibi kavramların onların sözlüğünde anlamını yitirdiğini, buna göz yumanlar bir gün aynı durumla karşılaşacaklarını belirterek şunları ifade etti:

insan hakları, insanlık onuru, barış, özgürlük kavramları onların sözlüğünde anlamını yitirmiştir

"Tarih boyunca Anadolu’da pekçok millet yaşamıştır. Ancak hiçbirisi Türkler kadar bu ülkeyi yurt edinmek için büyük fedakarlıklarda bulunmamıştır. Bu coğrafyada tutunabilmek için karşılaştığımız badireleri anlatmaya ne kağıt yeter ne mürekkep. şairin dediği gibi toprağı sıksan şehit fışkırıyor. o kervana bugün 13 ölümsüz insan daha katıldı. Bugünlerde yeni ABD yönetimi başta olmak üzere çeşitli çevreler tarafından özgürlük savaşçısı, radikal İslamcı örgütlerle mücadele eden laik milisler vb yaldızlarla süslenen eli kanlı terör örgütü 13 sivil insanı infaz etti. Bunun insani izahı mümkün değildir. Uluslarası kuruluşlar bu kıyıma sessiz kaldığı müddetçe insan hakları, insanlık onuru, özgürlük, barış gibi kavramlar onların sözlüğünde anlamını yitirecek. Aynı şekilde buna göz yumanlar bir gün aynı durumla karşılaşırlar. Terör öyle bir şeydir ki kendisine müsamaha gösterenlerin kapısını da bir gün çalarak yaptıklarını onlara ödetir."

Türkiye’nin artık terörle mücadele ederek insan kaybetmeye tahammülü kalmadığını belirten Prof. Dr. İbrahim Tellioğlu, NATO müttefiklerinin Türkiye’nin terörle mücadelesine şartsız destek vermesi, Rusya derhal federasyonu bünyesinde bulunan terör örgütünün faaliyetine son vermesi gerektiğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

Türkiye’nin insan kaybetmeye tahammülü kalmamıştır

"Anadolu Türk milletinin ebedi yurdudur. Millet olarak bu uğurda her türlü fedakarlıkta bulunmaya devam edeceğiz. Ancak bu konuda müttefiklerimizin ve komşularımızın tavırlarını da bir kenara not etmeliyiz. Terör belası Türkiye’yi olduğu kadar komşularını da yakından ilgilendiriyor. Bölgemizdeki istikrarsızlık domino etkisiyle bir anda etrafımızı yangın yerine çevirir. O yüzden teröre karşı dayanışma içinde olmamız gerekir. İran, Irak, Suriye ve Türkiye arasında kurulacak bir komisyon bölücü örgütü bataklığında boğmalıdır. Böylece hepimizin toprak bütünlüğü güven altına alınabilir. Aynı şekilde şekilde NATO müttefiklerimiz Türkiye’nin terörle mücadelesine şartsız destek vermelidir. Rusya derhal federasyonu bünyesinde terör örgütünün faaliyetine son vermelidir. Türkiye’nin artık terörle mücadele ederek insan kaybetmeye tahammülü kalmamıştır."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (1)
karacan 3 ay önce
Elinize yüreğinize sağlık İbrahim Hocam. Teşekkür Ederiz. Gerçekten yeter artık. Rusya Amerikanın peydahladığı örgütlediği bu teröristler yerinde boğulmalıdır. 13 genç evladımız şehit oldu. Bu teröristler yok edilmelidir.