Ramazan Kurtoğlu Uyardı! Hürriyet ve istiklalin temeli Tohum-gıda ve su

Dr. Ramazan Kurtoğlu, 10 büyükelçi olayının normal bir durum olmadığını belirtti. Kurtoğlu, 10 büyükelçi işi değil on ülkenin Türkiye’yi “parasal sıkıştırma “operasyonudur" dedi.

Güncel 28.10.2021, 21:45 28.10.2021, 22:57
Ramazan Kurtoğlu Uyardı! Hürriyet ve istiklalin temeli Tohum-gıda ve su

10 büyükelçi olayının normal bir durum olmadığını belirten Ramazan Kurtoğlu, "On Büyükelçi Küresel Yıkım Çetesi’nin başlarından biri olan Macar Yahudisi-Abd'li Soros’un vakıflarının temsilcisi Osman Kavala/Kızıl Milyarderin davası konusunda Türkiye’ye parmak gösterdiler. Bu hadise 10 büyükelçi işi değil on ülkenin Türkiye’yi “parasal sıkıştırma “operasyonudur" dedi.

Türkiye'nin atatohumu'na yatırım yapması gerektiğini belirten Kurtoğlu, Roma İmparatorluğu bir avuç Havari ve onların yardımcılarına gıda pahalılığı ve ekonomik sıkıntılar sebebiyle boyun eğdiğini ve Hıristiyanlaştığını belirterek, "Aç insan dinini yer. Gıda fiyatları-işsizlik-çok düşük asgari ücret Türkiye’yi vuruyor. Hürriyet ve istiklalin temeli: Tohum-gıda ve su..." dedi.

Türkiye ile ABD arasındaki gerilimin daha da artacağını belirten Ramazan Kurtoğlu, "Jeff Flake, E.Arizona Cumhuriyeçi Senatörü iken Trump’a karşı çıkarak Demokrat Partili olmuş Evanjelistlere yakın Ermeni Diyasporasına yakın bir kişidir. Biden bu zatı Ankara Büyükelçisi olarak atayacak ve Senato da onaylandı.Türk-ABD ilişkileri giderek gerginleşecek" dedi.

Ramazan Kurtoğlu kimdir?

27 Nisan 1956 tarihinde Serik, Antalya'da doğan Ramazan Kurtoğlu, İlk, orta ve lise öğrenimini doğduğu şehrinde tamamlayarak lise mezuniyetinden sonra Ankara Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde eğitime başladı. 1981 senesinde buradaki lisans eğitimini tamamladıktan sonra, İstanbul Üniversitesi'nde Personel Yönetimi ve Endüstri İlişkileri üzerine yüksek lisans yapan Kurtoğlu, The University of British Colombia, Vancouver, University of California, San Diego, University of Pennsylvania ve Kaliforniya Irvine'de genel İngilizce, iş İngilizcesi, akademik İngilizce eğitimi, davranış bilimleri, uluslararası finansman, ekonomi ve küresel operasyon yönetimi konularında lisansüstü, master ve doktorasını tamamladı. 

1999 senesinde Kaliforniya Üniversitesi'nde Uluslararası Finans ve Piyasa Sermayeleri başlıklı sertifika programıyapan Kurtoğlu, 2002 senesinde ise aynı üniversitede Küresel Operasyon Yönetimi alanında Pre-MBA programı yaptı.

Ortadoğu Gazetesi'nde gazetesinde yazıları yayınlanan Kurtoğlu, Televizyonda ilk defa 2007 senesinde Sky Türk'te Gürkan Hacır ile Şimdiki Zaman programında bulundu. Kurtoğlu, Pelin Çift ile Öteki Gündem programındaki konuşmalarında ülke genelinde tanınmaya başlandı.

Kurtoğlu'nun Kitapları:

 • Küresel Düzenin Şifreleri (Cansu Canan Özgen-Ramazan Kağan Kurtoğlu)
 • Nörofinans
 • Türkiye Ekonomisi (1838-2010) Mali Bağımlılık, Büyüme, Krizler ve Siyasi Sonuçları
 • Küresel Hegemonya Savaşları & İklim, Su ve Gıda
 • Din ve Küresel Ekonomi-Politik (Orion Yayınları)
 • Küresel Para Savaşları ve Davranış Ekonomisi Nörofinans
 • Küresel Hegemonya Savaşları & İklim Su ve Gıda
 • Küresel Ekonomik Kriz ve Yeni Dünya Düzeni (Orion Kitabevi)
 • Evanjelizm - Hollywood ve Kabala'nın 13.Havarisi & Dünya İmparatorluğu ve Türkiye (Orion Kitabevi)
 • Tanrı İmparatorluğu ve Türkiye
 • Türkiye ve Mesihuşa
 • Bayrak Türklerin Ya Ekonomisi
 • Küresel Düzenin Şifreleri
Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)