Rasim Ozan Kütahyalı'dan İlk Açıklama!

BeyazTV'de Boşnaklarla ilgili sözleri nden dolayı büyük tepkilerle karşılaşan Rasim Ozan Kütahyalı Beyaz TV'den ve sabah Gazetesi yazarlığından kovulduktan sonra ilk açıklamasını yaptı.

Güncel 22.11.2017, 11:10 22.11.2017, 13:17
Rasim Ozan Kütahyalı'dan İlk Açıklama!

Rasim Ozan Kütahyalı'nın hoş olmayan sözlerine ilk tepkiyi Milletvekili Saffet Sancaklı göstermişti.Sancaklı; "Şerefsiz oğlu şerefsiz. Böyle insanların artık toplum dışına çıkarılması lazım. Bu işin peşini bırakmayacağım." ifadeleriyle gündeme oturmuştu.

Beyaz TV'de Boşnaklarla ilgili sözleri kamuoyunda sert tepki gören Rasim Ozan Kütahyalı, Beyaz TV'den kovulmasının ardından bugün ilk açıklamasını yaptı.

Kütahyalı, sosyal medya hesabı twitter'dan şunları yazdı:

UMURSAMIYORUM

ABD 27 Kasım ve sonrasındaki süreçte Türkiye’ye çok kuvvetli saldırıya hazırlanıyor.Şimdi birlik zamanıdır. Bu ABD saldırısında hedef AK Parti ve Erdoğan değil hedef Türkiye’dir.Hedef tüm Türkiye pasaportlarıdır. Böyle bir dönemde bana yapılan linci zerre umursamıyorum.Esas küresel linç ülkemize yapılmak üzeredir. Türkiye yaklaşan bu ABD saldırısı karşısında milli mutabakat halinde olmak mecburiyetindedir. 1992 yılında Bosna’da da farklı siyasi gruplar vardı ama ülkelerine saldırıldığında Bilge Kral Alia’nın liderliğinde birleştiler. Bizim de ABD saldırısı sürecinde Boşnak direnişini örnek alarak Erdoğan’ın liderliğinde birleşmemiz gerekir.

BOŞNAK HALKININ HAYRANI BİR ADAM...

Bosnalıların bilge kral Alia’nın liderliğinde birleşip saldırıları püskürttüğü gibi biz de Erdoğan’ın liderliğinde bunu başarabiliriz Farklılıklarımızı bir süre için tıpkı Bosna halkının 1992-95 arası yaptığı gibi paranteze almalıyız.Gün birlik ve bütünlük günüdür. 1992-95 arası Boşnak halkının bilge kral Alia İzzetbegoviç’in liderliğindeki soylu direnişi Türkiye için büyük emsaldir. Ne acı ki benim gibi bilge kral Alia’nın,Bosna direnişinin ve Boşnak halkının hayranı bir adam tam tersi gibi algılatılmak isteniyorum. Buna sebep ne olduğunu bile bilmeden yaptığım bir zevzekliktir. Bana öfkeli tüm Boşnak kardeşlerim haklıdır.

KENDİMİ AFFETMEYECEĞİM

Ben samimiyetle incinerek bana küfreden Boşnak kardeşlerimi dahi anlıyor ve hepsine hak veriyorum. Bosna direnişine ve halkına  bu kadar hayran bir adam olarak bu düştüğüm durumdan ötürü kendimi hiçbir zaman affetmeyeceğim Benim hayatımda en çok gittiğim dış şehir Sarayova’dır.Başçarşiya’da dolaşmak ruhumu dinlendirir.Çok mutlu olurum. Bizim Galatasaraylı Tarık Hocic’in Sarayova’daki dükkanında Boşnak yemekleri yemeye bayılırım.

Yorumlar (0)