''Reis'' Filminin Yapımcısı, ''Uyanış'' Filminin Yönetmeni Gözaltına Alındı

15 Temmuz gecesini anlatan "Uyanış" filminin yapımcısı Ali Avcı, sabah saatlerinde FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındı.

Güncel 13.07.2017, 11:44 13.07.2017, 12:05

15 Temmuz gecesini anlatan "Uyanış" filminin yapımcısı Ali Avcı,sabah saatlerinde FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındı. 

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü timleri Ali Avcı'yı, Bağcılar'daki evinde gözaltına aldı. Kendisini Hasan Aslan olarak tanınan,Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) soruşturmasında firari olarak aranan ve "ByLock" kullanıcısı olduğu tespit edilen Fetullah Karabiber'de yakalandı.

UYANIŞ'' FİLMİ

Turgut Özal'ı Adem Göçmen'in, Adnan Menderes'i de Murat Cumaoğlu'nun canlandıracağı film 15 Temmuz darbe girişimini konu alıyor. 15 Temmuz ile birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın siyasi hayatı, 27 Mayıs 1960 Darbesi, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın şaibeli ölümü de filmde beyazperdeye taşınacak konular arasında...

'REİS'' FİLMİ


Adnan Menderes'in idam haberiyle başlayan film Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çocukluk dönemi ile belediye başkanlığına uzanan hayat hikayesini beyazperdeye yansıtıyor.

Yönetmenliğini Hüdaverdi Yavuz'un üstlendiği yapımda Recep Tayyip Erdoğan'ı Reha Beyoğlu canlandırırken, eşi Emine Erdoğan'ı ise Özlem Balcı oynuyor. Filmin müzikleri ise Yücel Arzen'e ait. Yapımcılığı ise "Kafkasör Film Akademisi & Garantialsat Gayrimenkul Yatırım A.Ş." üstleniyor.

Yorumlar (0)