Romanlar hem coştu, hem coşturdu

8 Nisan Dünya Romanlar Günü, Roman Aşiretleri Derneği tarafından düzenlenen etkinlikle Manisa’nın Salihli ilçesinde kutlandı.

Güncel 09.04.2017, 00:14 09.04.2017, 00:19
Romanlar hem coştu, hem coşturdu

Romanların Salihli Kent Meydanı’ndaki kutlamalara katılan Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, sahneye çıkarak, Romanlarla karşılıklı oynadı.  

Düzenlenen Geleneksel Roman Şenliğinde, ilçedeki Romanlar, yerel sanatçıların seslendirdiği parçalarla, hem coştu, hem de coşturdu. Etkinliğe katılan Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda ve Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu, Romanlarla birlikte sahneye çıkıp karşlıklı oynadılar.

Salihli İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Taşcı, CHP İlçe Başkanı İsmet Kocabıyık, AK Parti Manisa Kadın Kolları Başkanı Rukiye Yaver ile çok sayıda Roman vatandaşın katıldığı etkinlikte konuşan Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, müziğin her türlüsünün Roman vatandaşlarla hayat bulduğunu belirtti. Başkan Kayda,“Roman kardeşlerimiz Salihli’nin en renkli yüzleridir. Biz sizler sayesinde neşeyi, dostluğu her şeyi öğreniyoruz. 8 Nisan Dünya Romanlar Gününüz kutlu olsun” dedi.

DİĞER ROMAN RESİMLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLA

roman resimleri

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)