Rusların dehşetinden kurtulan yaralılar anlattı

Rus uçaklarının Suriye'de Halep'in Azez ilçesinde Özgür Suriye Ordusu kontrolündeki bölgeye hava saldırısı düzenledi. Canını son anda kurtaran Suriyeli siviller, yaşadıkları korku dolu anları anlattı.

Güncel 15.02.2016, 21:15 15.02.2016, 21:28
Rusların  dehşetinden kurtulan yaralılar anlattı
Canını kurtarıp Türkiye'ye gelen  Yaralılar arasında çok sayıda çocuğun olduğu görüldü. Saldırıdan kurtulanlar ise yaşadıkları dehşet dolu anları anlattı.

Azez'de Türkiye sınırına gelmek isteyen mültecilerle oturdukları anda bombardıman yaşandığını anlatan Muhammed Hilal, “Balistik füze ile saldırdılar. Azez içerisinde durulmaz bir hal aldı. Okulu ve hastaneyi vurdular. İçerisinde hem çocuklar hem de yaralılar vardı. Çok sayıda insan hayatını kaybederek şehit düştü. Enkazın altında olanlara ulaşamıyoruz. Çünkü o enkazı kaldıracak iş makineleri yok. Sadece 35 yaralıya ulaştık. Rus uçakları çok yoğun bir şekilde sınır boyuna gelmeye devam ediyor.” dedi.

BİNALAR ÇÖKTÜ İNSANLAR ALTINDA KALDI


Muvaffak İbrahim ise Azez'in uçak bombardımanına maruz kaldığını belirterek, “Çocukları vurdular. Herkes özellikle çocukların vurulmasından dolayı büyük bir şaşkınlık yaşıyor. Binalar çöktü, insanlar altında kaldı.” ifadelerini kullandı.

Yaşadıkları çaresizliği ve korkuyu anlatmakta zorlanan Ömer Esad isimli Suriyeli ise 4-5 ayrı noktada yaralıların taşındığını vurgulayarak, “Bir yanda PYD, bir yanda Esed güçleri bir yanda ise IŞİD var. Gençler bunlara fırsat vermemeye çalışıyor ama uçaklar fırsat vermiyor. Bizim beklentimiz uçakların durması. Kadın ve çocuklar için bunu istiyoruz ama hiç müsaade edilmiyor.” diye konuştu.

Rus uçaklarının yaptığı yoğun bombardıman Kilis şehir merkezinde de tedirginlikle karşılandı. Birçok vatandaş bombaların Kilis şehir merkezine düştüğünü sanarak yetkililere ulaşmaya çalıştı.
Yorumlar (0)