Saffet Sancaklı; ROK'a Dava Açtı: Türklük Hedef Alınmıştır

Milliyetçi Hareket Partisi Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, Rasim Ozan Kütahyalı'nın Boşnaklarla ilgili aykırı sözleri hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Güncel 22.11.2017, 23:01
Saffet Sancaklı; ROK'a Dava Açtı: Türklük Hedef Alınmıştır

MHP Milletvekili Sancaklı'nın avukatları tarafından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na verilenşikayet dilekçede, Kütahyalı'nın Boşnak asıllı vatandaşları alenen aşağılayan, tahkir eden, alaycı, üslupsuz, nefret ve hakaret içerikli, cezayı gerektirir bir ifade kullandığı ifade edildi.Ayrıca verilen suç duyurusu dilekçede;Türklük hedef alındığı belirtildi.

Dilekçede şöyle dendi:

"Türk tarihinde üzüntü ve sevinciyle kader birliği yapmış müvekkil gibi Boşnak kökenli vatandaşlarımıza yönelik şüphelinin kullandığı terbiyeden ve ahlaktan uzak mezkur ifade, kitleleri derinden yaralamıştır. Bu ifade ile sadece Boşnak kökenli vatandaşlarımız hedef alınmamış, Türklük hedef alınmıştır. Kader birliği yaptığımız ve var oluş mücadelemizin vazgeçilmezlerinden Türk milletinin esaslı unsurlarından olan Boşnak asıllı vatandaşlarımızın geçmişte yaşadığı acılarla alay eder nitelikte dini, ahlaki, vicdani tüm değerleri hiçe sayar nitelikteki bu sözler toplumumuz nezdinde infiale sebebiyet vermiştir."

Dilekçede, Kütahyalı'nın "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" ile "Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni, devletin kurum ve organlarını aşağılama" suçunu işlediği bildirildi ve hakkında kamu davası açılması istendi.

Yorumlar (0)