Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya Açık Mektup

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya açık mektup gönderen Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Seven, "Hastanelerde görev yapan memur, sözleşmeli, iş kur vs. personeli bu bütünün bir parçası değil midir?" diye sordu.

Güncel 26.03.2020, 18:10
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya Açık Mektup

Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Seven, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya açık mektup gönderdi. Seven, mektubunda, Hastanelerde görev yapan memur, sözleşmeli, iş kur vs. personelin ayrım yapmadan tamamına ek ödeme yapılmasını istedi.

Ahmet Seven'in Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya hitaben yazılan açık mektup şöyle:

Sayın Bakanım.

Koronavirüs salgını sebebiyle dünyada gelişmiş ülkelerin dahi paniğe düşüp ciddi can kaybı verdiği şu günlerde yerinde aldığınız kararlarla milletimizin gönlünde taht kurdunuz.

Bu süreçte milletimiz fedakârca çalışmalarına şahit olduğu sağlık çalışanlarına teşekkürünü alkış ve dualarla göstermektedir.

Daha önce ki olaylarda da yaşadığımız gibi bu sürecin de Devlet millet el ele vererek üstesinden geleceğimiz kanaatindeyim.

Bu arada Sağlık Çalışanlarına ek ödeme yapılması kararınıza da katılıyoruz. Haklarıdır. Ancak bu ödeme yalnız sağlıkçılarla sınırlı kalmamalı,  Sağlık Bakanlığınız çalışanlarının tümünü kapsamalıdır. Hastane müstahdeminden, güvenlik görevlisine kâtibinden sekreterine kadar herkesi içerisine almalıdır. Zira izinlerin kaldırıldığı Bakanlığınızda tüm çalışanlar aynı kararlılıkla görevlerini yerine getirmektedir.

Bilgisayardan hasta takibi yapanın, hasta kabul eden görevlinin, Sedye taşıyanın, ambulans şoförünün görev ve birimine bakılmaksızın aynı kategoride yer alması sağlanmalıdır. Zira tamamı görevleri gereği aynı yangını söndürmenin mücadelesini vermekte ve aynı riski taşımaktadır. Yardımcı hizmetler de dâhil olmak üzere bunlardan birisi olmazsa diğeri olur mu? Sorusu cevap bulmalıdır.  

Hastanelerde görev yapan memur, sözleşmeli, iş kur vs. personeli bu bütünün bir parçası değil midir?

Her biri aynı fedakârlık ve kararlılıkla yangına su taşımaktadırlar.

Sayın Bakanım!

Tekrar tekrar gözden geçirilmesini bu süreçte Sağlık Bakanlığı olarak çalışan tüm personelinize birbirinden ayrılmadan aynı hakların uygulanmasını bekliyoruz.

Bu temennimiz çalışanlarınız arasında da konuşulup çözüme bağlanması şeklindedir.

Böyle bir süreçte bir bölümüne ek ödeme yapıp diğerlerini pas geçmenin uygun olmayacağı kanaati içerisindeyim. Birlik beraberlik ve adaleti sağlamanın yolu da bu olsa gerek diye düşünüyorum.

Sizin de aynı kanaatte olduğunuz düşüncesindeyim.

Sayın Bakanım!

Her akşam dua edip alkışlarla teşekkürümüzü duyurmaya çalıştığımız Sağlık Bakanlığınız personelinin tamamına ek ödeme yapılması müjdesini sizden bekliyoruz.

Hemen şunu ifade edeyim ki; Yakınım olarak herhangi bir şekilde  sağlık çalışanı yoktur. Ancak bu süreçte fedakârca çalışmalarından dolayı bu yakınlığı hissedip bu satırları kaleme almayı bir görev bildim.

Saygı ve teşekkürlerimle.

Ahmet SEVEN

Samsun Yazarlar Derneği Başkanı 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
11°
parçalı bulutlu