Sağlık ve medikalin hibrit fuarı Expomed Eurasia açıldı

28. Expomed Eurasia Fuarı, 2 Haziran 2021 Çarşamba günü Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açtı.

Güncel 02.06.2021, 14:59 02.06.2021, 15:06
Sağlık ve medikalin hibrit fuarı Expomed Eurasia açıldı

Reed Tüyap Fuarcılık’ın düzenlediği ve üç gün sürecek olan hibrit fuarda, fiziki fuarın yanı sıra önemli online etkinlikler de gerçekleştiriliyor. Reed Tüyap Fuarcılık Genel Müdürü Ali Muharremoğlu, “70’i aşkın ülkeden kayıt olan ziyaretçilerimiz online platformda ve fuar alanında 2-4 Haziran tarihleri arasında 250’i aşkın firma ve firma temsilciliğiyle bir araya gelecek. Fuarımız hayırlı olsun. 2 Haziran Dünya Fuarcılık Günü’nde açtığımız Expomed Eurasia’nın fuarların devam etmesi adına bir umut ışığı olmasını diliyoruz” dedi.

Tıbbi cihaz, medikal malzeme ve sağlık alanında Avrasya bölgesinin en önemli fuarı olan Expomed Eurasia, 2 Haziran 2021 Çarşamba günü Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde medikal sektörün önde gelen dernekleri TÜMDEF, SEİS ve SADER’in destekleri ile açıldı. Üç gün sürecek olan fuar, 2-3 Haziran tarihlerinde saat 10:00-19:00, 4 Haziran’da ise 10:00-17:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. 

Fuara, Türkiye’nin yanı sıra fiziksel ve online katılımlar olmak üzere Çin, Kore, Polonya, Kanada ve İran’dan firmalar katılırken, Türk Cumhuriyetleri, Kuzey Afrika, Balkanlar ve Orta Doğu ülkelerinden ziyaretçi ilgisi bekleniyor. Expomed Eurasia’yı yurt içinden 8 binin üzerinde, yurt dışından ise binin üzerinde ziyaretçinin fiziki olarak gezeceği tahmin ediliyor. 

Hibrit formatta düzenlenen fuarda, Tüyap’ın dijital evreni MyTüyap üzerinden Business Connect  online iş portalı üzerinden katılımcı firmalar ve ziyaretçiler, online etkinlik günlerinde mesajlaşarak veya görüntülü görüşme yaparak iletişim kurabiliyorlar. Ayrıca fuar süresince online platformda, iki bine yakın online profesyonel ziyaretçinin katılımcı firmalarla etkileşimde olması bekleniyor.

Tüyap Fuarcılık Genel Müdürü Ali Muharremoğlu, “70’i aşkın ülkeden kayıt olan ziyaretçilerimiz online platformda ve fuar alanında 2-4 Haziran tarihleri arasında 250’i aşkın firma ve firma temsilciliğiyle bir araya gelecek. Fuarımız hayırlı olsun. 2 Haziran Dünya Fuarcılık Günü’nde açtığımız Expomed Eurasia’nın fuarların devam etmesi adına bir umut ışığı olmasını diliyoruz” dedi.

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nin Türkiye’nin ilk TSE COVID-19 Güvenli Hizmet Belgesi alan fuar alanı olduğunu söyleyen Muharremoğlu, uygulanacak tedbirlerle ilgili şu bilgileri verdi: 

“Geçen yıl sıkı bio-güvenlik önlemleri altında gerçekleşen Expomed Fuarı, beklentilerimizin çok üstünde bir başarı sergiledi. Katılımcı firmalarımız ve profesyonel ziyaretçilerimiz fuardan oldukça memnun ayrıldı. Tüm paydaşlarımızın sağlığı bizim için her zaman öncelikli olmuştur. Bu nedenle 28. Expomed Fuarımız için de alandaki tüm önlemlerimizi aldık.  HES kodu sorgulaması, maske zorunluluğu, metrekare başına düşen kişi sayısı gibi tüm konuları, katılımcı ve ziyaretçilerimizin konforunu en az etkileyecek şekilde hayata geçirebilmek için uzman kadromuz çalışıyor. Ayrıca, temassız fuar anlayışıyla katılımcı firmalarımızın ve ziyaretçilerimizin fuar alanındaki deneyimini en üst seviyeye çıkartıyoruz. Ziyaretçi kaydından stant kurulum işlemlerine kadar tüm süreçlerimizi dijitalleştirerek sıfır temasla gerekli tüm işlemleri minimum sürede gerçekleştirecek bir alt yapıya sahibiz.”

Expomed Eurasia’da sergilenecek teknolojiler ve ürünler

  • Hastane Yapı ve Tıbbi Tesis Yönetimi 
  • Elektro-Medikal Ekipman ve Medikal ve Laboratuvar Teknolojileri
  • Laboratuvar ve Biyoteknoloji Cihaz ve Ürünleri 
  • Sarf Malzemeleri ve Tek Kullanımlık Ürünler 
  • Ortopedi - Fizik Tedavi - Rehabilitasyon 
  • OTC (Reçetesiz Ürünler)Sağlık ve medikalin hibrit fuarı Expomed Eurasia açıldı
Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)