SAHİM-SEN Genel Başkanlığına Özlem Akarken Bir Kez Daha Seçildi

Sağlık Hizmetleri Sendikası (SAHİM-SEN) İkinci Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Genel Başkan Özlem Akarken biz kez daha Genel Başkanlığa seçildi.

Güncel 04.07.2021, 11:26
SAHİM-SEN Genel Başkanlığına Özlem Akarken Bir Kez Daha Seçildi

Sağlık Hizmetleri Sendikası (SAHİM-SEN) İkinci Olağan Genel Kurulu 3 Temmuz Cumartesi Günü gerçekleştirildi. Genel Kurul’da başkan ve başkan yardımcıları, disiplin ve denetleme kurulu üyeleri seçildi. Genel Başkan Özlem Akarken biz kez daha Genel Başkanlığa seçildi.

SAHİM-SEN Genel Başkanlığı’na seçilen Özlem Akarken, “SAHİM-SEN olarak bugüne kadar yaptığımız gibi, idarelerin hukuka aykırı tüm faaliyetlerinin karşısında durmaya, bağımsız kalmaya, üyelerinin hak ve menfaatlerini savunmaya, kazanımlarımızı korumaya, yeni kazanımlar elde etmeyi sürdüreceğiz” dedi.

SAHİM-SEN İkinci Olağan Genel Kurulu’na AK Parti Ataşehir Teşkilatı üyeleri,  İYİ Parti Kadıköy İlçe Başkanı Murat Noyan, il ve ilçe teşkilatı üyeleri, Sivil Memurlar Sendikası (SİME-SEN) Genel Başkanlığı, İzmir, Ankara, Kocaeli, İstanbul Şubesi, Hemşireler ve Tüm Sağlık Profesyonelleri Sendikası Genel Başkanlığı, Bağımsız Kamu Çalışanları Sendikası Genel Başkanlığı, Tüm Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Genel Başkanlığı izleyici olarak katılım gösterdi. 

SAĞLIK ÇALIŞANLARI NE İSTİYOR? 

“Sağlık çalışanları kazanılmış haklarının korunmasını, hak ihlallerine, hukuksuz kararlara yer verilmemesini istiyor” diyen Özlem Akarken konuşmasını şöyle sürdürdü; “Sağlık çalışanları liyakate göre atama ve görevlendirme, alınan eğitimin önemsenmesini, toplum sağlığı branşının tanımının yapılmasını,  eşit döner sermaye paylaşımını, ihtiyaç duyulan yerlerde personel servisinin sağlanmasını, kreş ve lojman hakkını, 3600 ek göstergeden emeklilik hakkını, ek ödemenin emekliliğe yansımasını, angaryasız çalışma koşullarını, şiddetsiz bir çalışma ortamını, idare baskısının son bulmasını, adil görevlendirme yapılmasını, eşit iş dağıtımını ve alanında uzman, özellikli birimlerin artırılmasını istiyor. Bu istenilenler sağlık sisteminin daha verimli çalışmasına, sağlık çalışanlarının kendilerini daha huzurlu, güvenli hissetmelerine sebep olacak. Çözümü olmayan hiçbir sorun için talebimiz yok” diye konuştu. 

SAHİM-SEN’in kuruluş sürecini hatırlatan Özlem Akarken, “SAHİM-SEN, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bünyesinde görev yapan sağlık çalışanlarının Askeri Hastanelerin, Sağlık Bakanlığı’na devri sonucu oluşan hukuksuzlukların önlenmesi için kuruldu. 2016 yılında yaratılan haksızlıklar nedeniyle kurulan SAHİM-SEN bugün sivil kökenli sağlık çalışanlarıyla büyüdü. Türkiye genelinde 800’ün üzerinde üyeye kavuştu. Hukuksuzluklarla olan mücadelemiz kurulduğumuz günden beri sürüyor. Ne yazık ki sorumluluğumuz da görevimizin ağırlığı da günden güne artıyor” ifadelerini kullandı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)