SAMKON Genel Başkanı Gümüş; Kimsenin Adamı Değiliz

SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş; Samsun ve Samsunluların kimsenin oyuncağı olmadığını, Buna asla müsade etmeyeceklerini dile getirerek, 'SAMKON olarak gibi tepkimiz de sesimiz de bundan sonra gür çıkacaktır.' dedi.

Güncel 15.06.2019, 15:53 15.06.2019, 17:03
SAMKON Genel Başkanı Gümüş; Kimsenin Adamı Değiliz

'Samsun ve Samsunluların kimsenin oyuncağı olmadığını ifade eden SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş; "Bir tek Samsunlu kardeşimizin gönlünün kırılmasına müsade etmeden Samsun ve Samsunlular için vargücümüzle çalışamaya devam edeceğiz.' dedi.

SAMKON SAMSUNLULARIN GURURU OLMAYA DEVAM EDECEK

Samsun Dernekler Kondeferasyonu Genel Başkanı Sezgin Gümüş, Samsun ve Samsunluların kimsenin oyuncağı olmayacağını dile getirerek, Samsunluların hiç kimsenin kişisel egolarını tatmin ve ikbal aracı haline getirilemeyeceğini belirtti. Gümüş; "SAMKON, Samsunluların Türkiye'deki gururu ve en büyük hemşehri derneklerinden biridir. Bundan sonradak yoluna emin adımlarla devam edecektir.

Son dönemde Samsunlular üzerinde oynanmak istenen oyunlarada dikkat çeken Gümüş; "üzülerek ifade etmeliyim ki, kişisel çıkar ve menfaatler üzerine kurgulanmaya çalışılmaktadır. Bunlara SAMKON olarak asla müsade etmeyeceğimiz gibi tepkimiz de sesimiz de bundan sonra gür çıkacaktır.' dedi.

SEZGİN GÜMÜŞ; KİMSENİN ADAMI OLMADIK, OLMAYIZ!

SAMKON'un, Samsunluların özü ve yüreği olduğunun altını çizen Sezgin Gümüş, 'Biz STK liderleri olarak Ali’nin veya Veli’nin adamı değil bilakis Samsunluların ve doğruların adamı olmak zorundayız. Bulunduğumuz misyonda bunu gerektirir. Hemşehrilerinin yüksek teveccühü ile seçilerek diaspora Samsunlularının temsil makamına gelenler olarak bizleri Samsunluların ihyası için çalışmaktan hiç bir makam ve güç alıkoyamaz. " ifadelerini kullandı.

Herkesi aklı selim ve sağduyuya davet eden Gümüş; "Bir tek Samsunlu kardeşimizin gönlünün kırılmasına müsade etmeden Samsun ve Samsunlular için vargücümüzle çalışamaya devam edeceğiz.' şeklinhde konuşarak sözlerini şu şekilde tamamladı:

SAMSUNLULARIN OYLARI KİMSENİN HİMAYESİNDE DEĞİL

Samsunluların oylarının çantada keklik gibi görenlere sert tepki gösteren Sezgin Gümüş, 600 bin Samsunlunun İstanbul'daki devasa gücünden medet umarak kendisine paye çıkaranları uyaran Gümüş, 'Kurtuluş mücadelesi meşalesinin yakıldığı Samsun özel bir kent ve Türkiye'de bu anlamda tektir. Samsunlular özgür iradeleriyle her zaman sağduyuya prim vermiş, hizipleşmelere fırsat tanımamış, kişisel çıkarların karşısında durmuş bir şehirdir. Samsunluların oylarını kendi himayesindeymiş gibi gösterip hemşehrilerimiz üzerinden prim yapmaya çalışanların Samsunlular ve SAMKON'da asla karşılığı bulunmamaktadır.'

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)