Samsun Barosu Hayvan Hakları Komisyonu: Buna Asla İzin Vermeyeceğiz

Samsun Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Mamak Belediyesi tarafından sokak hayvanlarına zarar verilerek kanuna aykırı usulsüz toplamalar yapıldığı ihbarı üzerine harekete geçen meslektaşlarına destek verdi.

Güncel 25.11.2022, 23:02
Samsun Barosu Hayvan Hakları Komisyonu: Buna Asla İzin Vermeyeceğiz

Samsun Barosu Hayvan Hakları Komisyonu tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında, Samsun Barosu olarak, sokak hayvanlarına karşı gösterilen her türlü şiddetin karşısında oldukları belirtildi.

Samsun Barosu Hayvan Hakları Komisyonu'nun yazılı basın açıklaması şöyle:

Fiziksel ve sözlü saldınya maruz kalmışlardır

Ankara Barosu Hayvan Hakları Merkezine 24.11.2022 tarihinde Mamak Belediyesi tarafından sokak hayvanlarına zarar verilerek kanuna aykırı usulsüz toplamalar yapıldığı ihbarı üzerine harekete geçen meslektaşlarımız öncelikle belediye aracı tarafından takipleri engellemek İstenmiş ve yolları kesilmiştir. Daha sonra da meslektaşlarımız fiziksel ve sözlü saldınya maruz kalmışlardır. Mamak Belediyesi çalışanlarının göstermiş olduğu bu tutumu asla kabul etmiyor meslektaşlarımıza yapılan saldırı hakkında tüm yasal süreçlerin başlatılacağını ve bu işin takibini bırakmayacağımızı önemle belirtiyoruz.

Buna asla izin vermeyeceğiz

Maalesef ki, aynı gün içerisinde Sayın Cumhurbaşkanı tarafından örnek olarak gösterilen Konya ilinde, Konya Büyükşehir Belediyesine bağlı rehabilitasyon merkezinde bir köpek kafasına kürek ile vurularak öldürülmüştür. Bu vahşeti yapanlar ve böyle kişilerin orada çalışmasına İzin verenler hakkında da gerekli yasal süreci başlatıp takipçisi olacağımızı bildiriyoruz. Sokak hayvanlarına karşı gösterilen her türlü şiddetin karşısındayız. Biliyoruz ki sokak hayvanları üzerinden bir algı yaratılmaya çalışılmaktadır. Buna asla izin vermeyeceğiz. Tüm sokak hayvanlarının ve meslektaşlarımızın yanındayız. Meslektaşlarımıza geçmiş olsun diler, sokak hayvanlarının bir gün insanlardan çektiği işkencelerden kurtulmasını ümid ederiz.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)