Alexa

Samsun Eczacı Odası, E – Buluşmalarına Devam Ediyor

Samsun Eczacı Odası olarak 2018 – 2019 döneminde sektörün paydaşlarını ve oda üyesi 636 meslektaşı ile eğitim programında buluşacak.

Samsun Eczacı Odası, E – Buluşmalarına Devam Ediyor

Bilimsel bir eğitim programı düzenleyen Samsun Eczacı Odası 636 meslektaşı ile buluşacak. Yapılan açıklamaya göre, bu organizasyonlarla, meslektaşlarının bilgilerini tazelemeyi, eczanelerimizi değişen ve gelişen eczane kavramına hazırlamayı, ayrıca eczacılarımızı ilaç ve ilaç dışı ürünleri olan firmalarla tanıştırmayı amaçladıklarını belirtti.

“E – Buluşmalar” başlığı altında düzenleyecekleri eğitim programlarından ilkini 17 Kasım 2018 Cumartesi günü, “Kalp Hastalıkları” ana başlığı altında, ikincisini 05 Ocak 2019 Cumartesi günü, “ Psikiyatrik Hastalıklar” ana başlığı altında, üçüncüsünü ise 09 Mart 2019 Cumartesi günü, “Nörolojik Hastalıklar” ana başlığı altında gerçekleştirileceği belirtildi. 

Odadan yapılan açıklamada, Toplamda 32 Firmanın stand açarak bilgilendirme ve sunum gerçekleştirdiği “E-Buluşmalar-1”, "E-Buluşmalar-2", "E-Buluşmalar-3" eğitimlerin her birine 200’ü aşkın oda üyesi katılım sağladı.

“E – Buluşmalar” başlığı altında düzenleyecek bu eğitimlerin dördüncüsünü ise 27 Nisan 2019 Cumartesi günü (bugün) , “Basit Hastalıklara Eczacı Yaklaşımı” ana başlığı altında gerçekleştirdiklerini belirten açıklamada şöyle dendi:

Bilimsel eğitim programı odamızın 4. katında bulunan konferans salonumuzda gerçekleştirilmekte olup, 3. kat ise yaklaşık 15 firmanın katılım sağladığı fuaye alanı olarak kullanılmaktadır.

Meslektaşlarımızın yoğun katılım sağladığı E-Buluşmalar 4 eğitim programında; Dr. Hatice ÖZ (Samsun İl Sağlık Müdürlüğü – Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı) Akılcı İlaç Kullanımı konusunda, Prof.Dr.Mesut SANCAR (Marmara Ünivaresitesi Eczacılık Fakültesi Klinik Eczacılık ABD.) Çocuklara Sık Görülen Olgulara Eczacı Yaklaşımı, Yetişkinlerde Sık Görülen Basit Rahatsızlıklara Eczacı Yaklaşımı konularında, Ecz. Arman ÜNEY’ in (Türk Eczacıları Birliği Genel Sekreteri) Eczacılıkta Güncel Konularda bilgiler aktarmıştır.

Eğitim sonunda, bağımsızlık ateşinin Samsun'dan yakılışının ve bir ulusun kurtuluş savaşının başlandığı tarih olan 19 Mayıs’ ın da gururunu yaşayarak, 100.yıl özel programımızda Nebil ÖZGENTÜRK ile söyleşisiyle programız son bulmuştur.

Bu organizasyonla, meslektaşlarımızın bilgilerini tazelemeyi, eczanelerimizi değişen ve gelişen eczane kavramına hazırlamayı, ayrıca eczacılarımızı ilaç ve ilaç dışı ürünleri olan firmalarla tanıştırmayı amaçlamış olup, oluşturulan fuaye alanımızda TEB Artı Sigorta, Eczacı Kart, Tebem, Bilim, Vitamaks Sağlık Ürünleri, SMS Eczane Dekorasyon, Koç İlaç, Kurtsan, Abdi İbrahim, Eczacıbaşı, Generica Denizbank firmaları katılım sağlayarak bilgi vermiş ve satış yapmış olup bilimsel organizasyonumuzda destek olmuşlardır.

Katılım sağlayan tüm meslektaşlarımıza ve destek veren tüm firmalarımıza teşekkür ediyoruz.

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2019, 20:41
YORUM EKLE

banner325