Samsun Özel Harekat polislerimiz Aslanlar Gibi Afrin’e gitti

Samsun Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şubesinde görev yapan 44 özel harekat polisi, Afrin’deki Zeytin Dalı Harekatı'na katılmak üzere yola çıktı.

Güncel 21.02.2018, 21:04 21.02.2018, 21:15
Samsun Özel Harekat polislerimiz Aslanlar Gibi Afrin’e gitti

Afrin’e giden bir özel harekatçı meslektaşının çocuğuna: “Ağlama, Afrin’de babanla misket oynayıp geleceğiz” dedi.

Samsun Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şubesinde görev yapan 44 özel harekat polisi, Afrin’deki Zeytin Dalı Harekatı'na katılmak için yola çıktı. Afrin’e göreve giden 44 özel harekat polisini uğurlamak için Samsun Özel Harekat Şube Müdürlüğünde uğurlama töreni düzenlendi.

Törende özel harekat polislerinin yüzlerindeki gülümseme eksik olmadı. Gözyaşı döken bir meslektaşının oğluna, “Ağlama baban ile Afrin’de misket oynayıp geri geleceğiz” diyen bir özel harekat polisi kameralara yansıdı. Meslektaşlarıyla, ardından ise aileleriyle vedalaşan özel harekat polisleri, daha sonra Mehter Marşı eşliğinde ve dualarla Afrin’e gitmek üzere yola çıktı. 

"Polislerimizin yolu açık olsun"


Samsun Valisi Osman Kaymak törende yaptığı konuşmada, “Özel Harekat Şube Müdürlüğünde görev yapan yaklaşık 50 özel harekat polisimizi Afrin’e uğurluyoruz. Rabb'im onların yardımcısı olsun ve onları korusun. Bugün bu hainler Kürt devletleri kurmak için sona geldik, dediler ve Kuzey Suriye’de böyle bir yapılanma içerisine girdiler. O nedenle Afrin operasyonu devletimizin birliği ve beraberliği için kaçınılmaz bir operasyondur. Buraya giderken onur ve şerefle gideceksiniz. Buradan polislerimizin yakınlarına da seslenmek istiyorum. Üzülmeyin. Onları koruyacak olan Allah’tır. Namusumuz, şerefimiz ve bayrağımız için oraya gitmemiz gerekir. Kahraman askerlerimiz ve kahraman polislerimiz, bugün devletim bana görev veriyor, diyerek korkusuzca oraya gidiyorlar. Polislerimizin yolu açık olsun. Rabb'im yardımcıları olsun” dedi.


 

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)
hafif yağmur