Sarıeroğlu: 24 Haziran bir milat olacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, "24 Haziran bir milat olacak ülkemiz açısından. Daha hızlı kalkınma, gelişme anlamında yeni bir dönem ülkemizde başlamış olacak. "dedi.

Güncel 20.04.2018, 18:29 20.04.2018, 19:21
Sarıeroğlu: 24 Haziran bir milat olacak

24 Haziran’da gerçekleştirilecek erken seçimin Türkiye için bir dönüm noktası olacağını ifade eden Sarıeroğlu, Türkiye için 24 Haziran bir milat olacağını söyledi.

 
İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin bu yıl birincisini düzenlediği "Bacıyan-ı Rum Türkiye’nin Üreten Kadınları" ödülleri Bakan Jülide Sarıeroğlu’nun katıldığı törenle sahiplerini buldu. Törene İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Faik Yılmaz, yönetmen Hilal Saral, usta oyuncu Nevra Serezli, tezhip sanatçısı Nilüfer Kurfeyz ile çok sayıda kadın katıldı. Kadınların iş hayatındaki yerine toplumsal hayattaki önemine dikkat çekilen törende mesleğinde başarı gösteren kadın girişimci ve sanatkarlara ödüller verildi. 

"Ücret desteği vermeye başlıyoruz"


Bakan Sarıeroğlu, OECD ülkeleri içerisinde son 10 yıl içinde en fazla kadın istihdamını artıran ülke konumunda bulunduğumuzu, 2002 yılında 4 bin 543 kadını işe yerleştirmişken 2017 yılında 356 bin kadını işe yerleştirildiğini belirterek, "Esnaf ekonomimizin can damarı, esnaflarımızın mutlu, umutlu, huzurlu olursa, bunun tüm topluma yayılacağına inanıyoruz. Prim desteği dışında esnaflarımızla ilgili ilk defa bu sene pilot olarak uygulayacağız, ücret desteği vermeye başlıyoruz. Bir ila 3 çalışanı olan esnaflarımıza imalat yapıyorsa, ustalık belgesi varsa bir senden bir benden diyoruz. Yeni bir istihdam imkanı oluşturduğu zaman yanında yeni bir kardeşimizin yetişmesine imkan oluşturduğunda 1 ay maaşını, primini, vergisini devlet olarak biz ödüyoruz. Bir ay da işverenimizin ödemesini bekliyoruz. İnşallah bu uygulamamızı ilk defa yapıyoruz" dedi.

"24 Haziran bir milat olacak"


24 Haziran’da gerçekleştirilecek olan seçimlerin Türkiye için önemli olduğuna dikkat çeken Bakan Sarıeroğlu, "24 Haziran bir milat olacak ülkemiz açısından. Daha hızlı kalkınma, gelişme anlamında yeni bir dönem ülkemizde başlamış olacak. Yeni bir hükumet sistemi modeli ben hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum" dedi.

“Bacıyan-ı Rum Türkiye’nin Üreten Kadınları"nda ödüle layık görülen isimler şunlar oldu:


yönetmen Hilal Saral, moda tasarımcısı Özlem Süer, ressam Günseli Kato, kadın oyuncu Nevra Serezli, bilim kadını Dr. Leyla Türker Şener, bakır-çini sanatçısı Prof. Dr. Sitare Turan, minyatür sanatçısı Şehnaz Biçer Özcan, hat sanatçısı Ayten Tiryaki, kat’ı sanatçısı Dürdane Ünver, kadın esnaf Özgül Acır, tezhip sanatçısı Nilüfer Kurfeyz, kadın zanaatkar Ayşe Kurtönal. 

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (2)
Ümran kartal 3 yıl önce
Ne olur seçim öncesi af çıkarttın Allah rızası için vaatler çok ama icraat yok sonrada il il gezip oy isteyin duyun sesimizi
Mehmet cankaya 3 yıl önce
Af yoksa oyda yok