Savaş Gayretli, Sözcü'nün Skandal Manşetine Sert Tepki Gösterdi

BEM-BİR-SEN Samsun Şube Başkanı Savaş Gayretli, Sözcü gazetesinin 'Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nin ibadete açılmasını ‘felaket ve gözyaşı’ olarak değerlendiren manşetine sert tepki gösterdi.

Güncel 02.01.2021, 13:53
Savaş Gayretli, Sözcü'nün Skandal Manşetine Sert Tepki Gösterdi

BEM-BİR-SEN Samsun Şube Başkanı Gayretli, “Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nin ibadete açılmasını ‘felaket ve gözyaşı’ olarak kabul etmek ‘gerici ve yobaz zihniyetin’ son tezahürüdür.” Diyerek Sözcü Gazetesi’nin ayasofya’nın açılmasını felaket olarak görmesine tepki gösterdi.

Samsun Şube Başkanı Savaş Gayretli”sözde bir gazetenin attığı manşetin içini sızlattığını” belirterek şunları söyledi:

"Yazık, kendi değerlerine bu kadar uzak ve düşman bir zihniyet. Milletimizin inanç ve değerleriyle barışık olmayan çarpık zihniyet örnekleri maalesef hız kesmeden devam ediyor. Ayasofya 2020 yılının taçlı yıldızıdır. Cumhurbaşkanımıza bir kere daha şükranlarımızı sunuyoruz. Ayasofya Camii’nin açılmasından ve milletimizin sevinmesinden rahatsız olanların bu millete ait her şeyle kavgası var. Millete ait olan “Egemenlik kayıtsız şartsız millete aittir” ilkesini de sevmiyorlar. Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nin ibadete açılmasını ‘felaket ve gözyaşı’ olarak kabul etmek ‘gerici ve yobaz zihniyetin’ son tezahürüdür. Bu zihniyeti kınıyor ve lanetliyorum.”

Basın İlan Kurumu harekete geçti

Basın İlan Kurumu sözcü ile ilgili açıklamasında şunları söyledi:

"Sözcü gazetesinin 1 Ocak 2021 tarihli ‘2020’nin torbasından felaket ve gözyaşı çıktı’ manşetli haberinde, Ayasofya’nın cami hüviyetine geri döndürülmesi felaket olarak yorumlanmıştır. Bu haber toplumun farklı kesimlerinde ciddi tepkiye yol açmış, maşeri vicdanı yaralamıştır. Basın Ahlak Esasları Hakkında 129 sayılı Genel Kurul kararının ilgili hükümlerine göre gazetenin bu haberi resen ele alınıp, gerekli işlemler yapılacaktır."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)