"Seçilmişlik elbette ki değerlidir ancak demokrasi bir truva atı değildir"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, görevden alınan Mardin, Van ve Diyarbakır’ın sözde belediye başkanları için yaptığı açıklamada, "Seçilmişlik elbette ki değerlidir ancak demokrasi bir truva atı değildir." dedi.

Güncel 22.08.2019, 12:03
"Seçilmişlik elbette ki değerlidir ancak demokrasi bir truva atı değildir"

Mardin, Van ve Diyarbakır’ın sözde belediye başkanları için, “Seçilmişlikten başka bir şey söylemiyorlar. Seçilmişlik elbette ki değerlidir ancak demokrasi bir truva atı değildir." ifadelerini kullanan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kanunların verdiği yetkiyi, yine kanunların verdiği sorumluluğu yerine getirmek için kullandıklarını ve yanlış hiç birşey yapmadıklarını söyledi.

Soylu: Demokrasi bir truva atı değildir

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Kaçakcılık ve Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda görevlerinden alınan ve yerlerine kayyum atanan 3 belediye başkanı için yaptığı değerlendirmenin satır başları şöyle:

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, görevden alınan Mardin, Van ve Diyarbakır’ın sözde belediye başkanları için, “Seçilmişlikten başka bir şey söylemiyorlar. Seçilmişlik elbette ki değerlidir ancak demokrasi bir truva atı değildir. Seçimler de hukuk mahkemesi değildir. Suçu işleyip seçime girerek yasalar karşısında aklanamazsınız. Sandık ayrıdır, mahkeme ayrıdır” dedi.

"Eğer dağda silahlı mücadeleyi evlatlarımız veriyorsa, sınır ötesinde bu ülkeye saldıranlara karşı can pahasına büyük bir mücadele veriyorsak bunu yapmak zorundaydık. Çünkü o teröriste moral de mama da o belediyelerden gidiyor."

"3 Belediye başkanını görevden aldık. Kanunların verdiği yetkiyi, yine kanunların verdiği sorumluluğu yerine getirmek için kullandık. Yanlış hiçbir şey yapmadık."

Yorumlar (0)
banner442