Alexa

Seçim Öncesi Af Açıklamaları

Af çıkar mı? MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin önerdiği şekilde seçim öncesi af çıkması mümkün mü? Mahkum ve yakınları seçimleri öncesi af ümidini yitirmedi.

Seçim Öncesi Af Açıklamaları

24 Haziran seçimlerine günler kaldı. Af veya ceza indirimi seçimlere kadar çıkmayacağı tahmin ediliyor. Ancak Hükümet isterse Af mümkün olmasa da ceza indirimi olabilme ihtimali var. Yinede Mahkumlar ve yakınları seçim öncesi af ümidini yitirmemiş durumda.

Hükümet kanadında affa sıcak bakılmıyor ancak bir ceza indirimi için menfi bir durum yok. 

Milliyetçi Hareket Partisi  lideri Devlet Bahçeli, "Af" konusunu takip edeceklerini ve seçimlerden sonrada takipçisi olacaklarını ve gündeme getireceklerini sık sık terar etti. MHP Lideri Bahçeli'nin Kader mahkumlarının affedilmesi veya ceza indirimine gidilerek ailelerine kavuşmasını arzu ettiğini belirten bir çok açıklaması Mahkum yakınları tarafındanda çok olumlu görüldü. Mahkum yakınlarının feryatlarını dile getiren ve çok yüksek sesle içinde bulundukları durumu gündemde tutan Devlet Bahçeli'ye karşı kader mahkum aileleri de yakınlık gösterdi. 

DEVLET BAHÇELİ KİMLERE AF İSTEDİ?

Devlet Bahçeli, 'Çocuk istismarcıları, tecavüzcüler, kadın katilleri, PKK'lılar, FETÖ'cüler hariç olmak üzere' 'kader mahkumlarına' af getirilmesinin düşünülmesi gerektiğini belirtmişti. Bahçeli'nin af önerdiği grubun devlete karşı suçlar işleyen kişilerden değil de kişiye karşı suç işleyen mahkumlar olması ise tartışma yarattmıştı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahkum eşi
Mahkum eşi - 1 yıl Önce

Af istiyoruz birşeyler olsun artk dayanacak gücümüz kalmadı Allah ruzası için

Fatih akça
Fatih akça - 1 yıl Önce

Evet ceza indirimi istiyoruz

Abdullah
Abdullah - 1 yıl Önce

Seçim öncesi ceza indirimi seçim sonrası af çıkmalıdır. Devlet Bahçeli haklıdır.

ibrahim
ibrahim - 1 yıl Önce

4560 hakim savcı meslekten ihraç edildi halen af konusunda adım atmayan hükümet neyi bekliyor. 4560 hakim savcı görevde iken ne kadar adalet dağıttı. AF ÇIKMALIDIR.

asiye
asiye - 1 yıl Önce

seçim öncesi fetöcü yargı mağdurları için khk ile adım atılmaz ise oyumuz mhp ama cumhurbaşkanlığı serbest olacak