banner434

banner433

Sedef Kabaş, Erdoğan'a Hakaretten Gözaltına Alındı

Gazeteci Sedef Kabaş, Televizyon programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle gece yarısından sonra gözaltına alındı.

Güncel 22.01.2022, 12:11 22.01.2022, 13:12
Sedef Kabaş, Erdoğan'a Hakaretten Gözaltına Alındı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret eden Gazeteci Sedef Kabaş gözaltına alındı. Bir televizyon programında Erdoğan'a yönelik ağır hakaretlerde bulunan Kabaş, Polis eşliğinde evinden alındı ve İstanbul Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Hakaretini Sosyal medya hesabı üzerinden de sürdüren Sedef Kabaş'a tepki yağdı.

Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, Sedef Kabaş'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözlerine ilişkin inceleme başlatıldığını belirtti.

Kabaş'ın avukatlarından Uğur Poyraz yaptığı paylaşımda, "Müvekkilim Sedef Kabaş Vatan caddesindeki İstanbul Emniyet Müdürlüğünde. Ben de şimdi yanına geçiyorum" dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal gazeteci Sedef Kabaş'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözlerine tepki gösterdi.

Kabaş hakkında sosyal paylaşım sitesi Twitter'da '#HaddiniBilSedefKabas' etiketi altında pek çok isim açıklama yaptı.

Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Kabaş'ın ifadelerini ahlaksızlık olarak değerlendirirken Süleyman Soylu, "Sedef edepsiz, arkasına sığınanlar daha edepsiz" şeklinde paylaşımda bulundu. Soylu; "Edebini, insanlığını kaybetmişler, sıra sıra dizilmiş, debelendikleri haset ve hakaret çukurundan Milletin Adamı'na edepsiz laflar etmişler. Sedef, edepsiz, yanında oturup arkasına sığınanlar daha edepsiz" dedi.

Bakanı Murat Kurum: "Hakareti, terbiyesizliği ve ahlaksızlığı meslek edinen bir şahsın çirkin üslubuyla sayın Cumhurbaşkanımıza ve Cumhurbaşkanlığı makamına ettiği hakaret aynı zamanda aziz milletimizin iradesine ve değerlerine alçakça bir saldırıdır." dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal; "Sedef Kabaş;bu ülkede uzun zamandır sürdürülen ilke, ahlak, hukuk tanımayan çirkin dilin somutlaşmış örneklerinden biri sadece.Konvansiyonel ve dijital mecralarda ahlak yoksunu bir siyasetçi ya da yorumcu veya haber spikeri kılığında ortaya çıkıyorlar." dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)