banner434

Şefkat Eli Arama Kurtarma Faaliyetlerinde Zamanla Yarışıyor

Felaketler sonrası hayatta kalmak için zamanla yarışan kişiler için arama kurtarma çalışmalarının önemi çok fazladır.

Güncel 27.04.2022, 18:09 27.04.2022, 18:16
Şefkat Eli Arama Kurtarma Faaliyetlerinde Zamanla Yarışıyor

Felaketler sonrası hayatta kalmak için zamanla yarışan kişiler için arama kurtarma çalışmalarının önemi çok fazladır. Yeterli fedakârlık duygusunun olması ve organizasyon ve planlamasının kusursuz bir biçimde hayata geçirilmesi, kaybolan ya da enkaz altında kalan kişileri kurtarmak için olmazsa olmazlardan biridir.

Söz konusu afet bölgesine zamanında yetişmek ve etkili bir arama kurtarma performansı sergilemek Şefkat eli Derneği’nin başlıca faaliyetleri arasında yer alıyor. Zor günlerde ihtiyaç sahiplerinin yanında yer almak ve etkili bir arama kurtarma operasyonu gerçekleştirmek için ekiplerimiz sürekli eğitim ve tatbikat programlarına tabii tutulmaktadır.

Şefkat Eli Arama Kurtarma Çalışmalarının Amaçları Nelerdir?

Deprem kuşağında yer alan ülkemizin olası afetlere karşın yeterli önlemlere sahip olmayışı, Şefkat eli Derneği aracılığıyla, afet sonrası arama kurtarma çalışmalarına ağırlık verilmesini gerektiriyor. Hedeflerimiz arasında can kaybına yol açan büyük afetlerin kötü sonuçlarının iyiye doğru evrilmesini sağlamaktır.

Yeterince hız, donanımlı bir ekip, deprem ve sel gibi doğal afetlerden sonra, insan hayatını hedef alan faaliyetlere başarıyla imza atabilir. Dürüst ve ilkeli bir kuruluş olarak kurban bağışı ile ihtiyaç sahiplerine ulaşmak isteyen yardımseverler aracılığıyla bayram duygusunun gerçek anlamda hissedildiği sonuçlara ulaşılıyor.

Arama Kurtarma Faaliyetlerine Hazırlıklı Olmanın Önemi Nedir?

Hayatta insanlığın karşılaştığı en korkunç manzaralardan biri olan doğal afetler, yeterince önlem alınmadığı takdirde ve sonrasında arama kurtarma operasyonlarına yeterince hazırlıklı olunmadığında sonuçları daha da acı olmaktadır.

Bu bilinçle uzun yıllardır üstlendiği misyonu büyük bir farkındalık ile yerine getiren Şefkat eli, profesyonel bir kuruluş çatısı altında ihtiyaç sahiplerine ulaşmayı borç biliyor. Su kuyusu gibi pek çok insani yardımı gerçek anlamda ihtiyacı olan kişilere ulaştırmaktadır.

Şefkat eli Derneği’nin insanlığa en büyük katkısı, deprem felaketlerinin sonucunun daha az insan hayatı anlamına gelmesidir. Hazırlıklarımızın her biri deprem sonrası oluşabilecek felaketlerin daha az az seviyede olmasını sağlamasına yöneliktir.  Afet sonrası zor durumda kalan her insanın zorluklarıyla birlikte mücadele etmek ve en az mağduriyeti yaşamanız içindir. İhtiyaç kavramına dair her türlü iyilik ve gönüllülük, adak kurbanı ve daha pek çok yardımı kapsıyor.

Daha detaylı bilgi için www.sefkateli.org.tr adresinden veya 444 33 50 iletişim numarasından derneğe ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (0)