banner434

Şehit Annesinden Dua...

Polis Haftası dolayısıyla Sivas’ta Emniyet Teşkilatı mensupları şehitliği ziyaret etti.

Güncel 07.04.2016, 21:46
Şehit Annesinden Dua...
Ziyarete katılan şehit Polis Osman Yurt’un annesi Huriye Yurt, ‘Allah sizleri korusun, sizlere ömür versin’ diye dua etti.

Polis Teşkilatı'nın 171. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Emniyet Teşkilatı mensupları, ilk olarak Vali Alim Barut’u ziyaret etti. Emniyet Müdürü Turgay Çalışkan, Vali Alim Barut’a çiçek takdim etti. Daha sonra Emniyet mensupları, Yukarı Tekke’de bulunan Polis ve Asker şehitliklerini ziyaret etti. Ziyarette Emniyet Müdürü Turgay Çalışkan, Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Mustafa Hızal, Emniyet Müdür yardımcıları, şube müdürleri ile şehit aileleri de yer aldı.

Polis Şehitliği'nde saygı duruşu, İstiklal Marşı söylenmesi ve Kur’an-ı Kerim okunmasının ardından tüm şehitler için dua edildi. Sivas’ın son şehitlerinden Özel Harekât Polisi Osman Yurt’un annesi Huriye Yurt, oğlunun kabri başından bir an olsun ayrılmadı. Şehit yakınları gözyaşı döktü.

Emniyet Müdürü Turgay Çalışkan, Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Mustafa Hızal ile polisler şehitlerin kabirlerine karanfil bıraktı. Şehit Osman Yurt’un babası İsa Yurt, Emniyet Müdürü Turgay Çalışkan refakatinde şehit oğlunun kabrine karanfil koydu.

ÖZEL HAREKÂT POLİSİ İLE ŞEHİT ANNESİNİN DUYGUSAL KONUŞMASI

Şehit Osman Yurt ile Diyarbakır’da birlikte görev yapan Özel Harekat Polisi Mehmet Ur, şehidin annesi Huriye Yurt ile bir süre sohbet etti. Şehit annesi doğuda teröristlerle çatışan güvenlik güçlerine dua etti.

Huriye Yurt’a başsağlığı dileyen Mehmet Ur, “Osman bizim canımız ciğerimizdi, yıllardan beri tanıyoruz, onun gidişi bizleri çok üzdü, ama gittiği yer belli” ifadesini kullandı. Şehidin arkadaşı, Diyarbakır’da kendisinin de yaralandığını anlattı.

Şehit annesi ise “Keşke o da yaralansa da onu bir göreydim, ona bir sarılaydım" dedi. Diğer şehit yakınları “Rabb'imin emri böyleymiş” diye teselli etti.

Şehit annesi Yurt, “Dayanamıyorum yavrum. Allah sizlere sağlık ve ömür versin, Allah sizleri korusun, ülkemize huzur versin, gençlerimize uzun ömür versin” diyerek, polislere dua etti.

Emniyet Müdürlüğü personeli, daha sonra Askeri Şehitlik ile Şehitler Müzesi'ni ziyaret etti. Müze ziyaretinde bazı polisler gözyaşlarını tutamadı.
Yorumlar (0)