Şehit Caner Mayendağı, Askerlerin Omuzlarında Uğurlandı

Şehit Caner Meyandağı son yolculuğuna uğurlandı. Mersin’in Mut ilçesinde askerleri taşıyan otobüsün devrildiği kazada şehit olan Caner Meyandağı, gözyaşları içinde toprağa verildi.

Güncel 28.07.2020, 20:34 28.07.2020, 22:30
Şehit Caner Mayendağı, Askerlerin Omuzlarında Uğurlandı

Şehit Caner Meyandağı son yolculuğuna askerlerin omuzlarında uğurlandı. Samsunlu Caner Meyandağı'nın naaşı Hürriyet Mahallesi'nde bulunan baba evinin önüne getirilerek Kur'anı Kerim ve dualar edilmesi ardından yakınlarından helallik alınarak cenaze namazı için Büyükcamii'ye götürüldü.

Şehidin naaşı annesi Güngör Göksert, baba Levent Meyandağı, kardeşi ile yakınları ve Samsunluların iştirakı ile son yolculuğuna uğurlandı. Samsun Büyükcamii'de kılınan cenaze namazına müteakip Kıranköy Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Mersin’in Mut ilçesinde askerleri taşıyan otobüsün devrildiği kazada şehit olanların isimleri şöyle:

kazasında şehitlerimiz şöyle:

Melih Kızıltepe, Süleyman Savaş,  Samet Çaldır,  Caner Mayendağı, Mustafa Dağlı,  Kerim Arslan.

Kazayla ilgili, Mersin Valiliği'nden yapılan açıklamada, "İlimiz Mut ilçesi Sertavul mevkiinde askeri personel taşıyan sivil otobüs henüz tespit edilemeyen bir sebeple tek taraflı trafik kazası yapmış olup; ilk belirlemelere göre 2 otobüs şoförü ile 4 askerimiz şehit olmuştur. Ağır yaralı 10 askerimiz Mut Devlet Hastanesi'ne sevk edilmiştir. Kaza mahallinde çalışmalar devam etmektedir. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dileriz" denildi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)