Şehit çocukları saf tuttu

Kayserili Özel Harekat polisi Komiser Yardımcısı Mustafa Sezgin(40) için, Hunat Camii'nde tören düzenlendi. Cenaze namazında şehidin çocukları protokolle birlikte babalarının tabutu önünde saf tuttu.

Güncel 03.04.2016, 15:56
Şehit çocukları saf tuttu

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde önceki gün terör örgütü PKK'lı teröristlerle girilen çatışmada başından vurulan ve hastanede şehit olan Mustafa Sezgin’in naaşı, öğle saatlerinde Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi morgundan alındı. Cenaze Hunat Camii avlusuna getirildi.

Şehit Sezgin’i uğurlamaya binlerce kişi geldi. Cenaze töreninde Sezgin’in yakınlarının yanı sıra Kayseri Valisi Orhan Düzgün, milletvekilleri İsmail Tamer, Yusuf Halaçoğlu, Çetin Arık, Garnizon Komutanı İsmail Yalçın ve binlerce vatandaş da hazır bulundu. Şehidin çocukları Musa (13), Gazi (11) ve Ömer Sezgin, protokol üyeleriyle birlikte babalarının tabutu önünde saf tuttu. Vali Düzgün, namaz öncesi çocuklara ve diğer şehit yakınlarına taziyelerini iletti.

İl Müftüsü Şahin Güven tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından şehit Mustafa Sezgin'in Türk bayrağına sarılı tabutu mesai arkadaşlarının omzunda cenaze aracına taşındı. Bu sırada kalabalık, tekbirlerle birlikte 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez' ve 'Şehidim hakkını helal et bize' sloganları attı.

Yorumlar (0)