Şehit eşinden mezar başında ağıt

Sivas'ta Ramazan Bayramı arifesinde Yukarı Tekke Mezarlığı'nda bulunan askeri ve polis şehitliği ziyaretçi akınına uğradı.

Güncel 05.07.2016, 11:45 05.07.2016, 00:20
Şehit eşinden mezar başında ağıt
Şehit Uzman Çavuş Erdal Çetin’in acılı eşi Arzu Çetin, mezar başında ağıt yaktı, eşinin kabri başından ayrılmak istemedi.

Şehit Aileleri ve Gazileri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, şehitlikte düzenlediği programda Kur’an- Kerim okuttu. Şehit ailelerinin gözyaşlarını tutamadığı programda şehitler için bol bol dua edildi.

Askeri şehitlikte eşlerini ve evlatlarını ziyarete gelen yakınları kabirlerin başında dua ederken, gözyaşlarını da tutamadı. 2,5 ay önce Mardin’de teröristlerce şehit edilen Uzman Çavuş Erdal Çetin’in acılı eşi Arzu Çetin, şehit eşinin kabri başında ağıt yaktı. "Niye gittin, olmadı böyle Erdal" diyerek göz yaşı döken acılı eşi yakınları teselli etmeye çalıştı. Yakınlarına "Bırakın bizi ayırmayın" diye seslenen Çetin, uzun süre gözyaşı döktü.

Şehit kardeşi için gözyaşı döken Tuğba Çetin’i ise şehit Fuat Topal’ın annesi Veziha Topal teselli etmeye çalıştı. Topal, şehidin kız kardeşine, şehitliğin peygamberlikten sonra en yüksek mertebe olduğunu belirterek, “70 kişiye şefaati var, bu hiç kimseye nasip olmaz, onun mertebesini düşünerek bol bol dua edin ve sabredin, o bizden sabır bekliyor gözyaşı değil.” diyerek sabır tavsiye etti.

Şehitlikte Kur’an-ı Kerim okunması ve dua edilmesinin ardından şehitlerin kabirlerine karanfil bırakıldı. Aynı şekilde Polis Şehitliği’nde de dualar edildi.

“HER BAYRAM BİZİM İÇİN HÜZÜN”

Şehit Aileleri ve Gazileri Dernek Başkanı Mustafa Hızal, burada yaptığı açıklamada, Türk milletinin ve devletin hürriyet ve bağımsızlığı uğrunda canlarını vererek, bu toprakları vatan yapan kahraman şehitleri minnetle ve şükranla andıklarını söyledi. Hızal, “Bize emanet ettiğiniz şanlı bayrağımızı, sizlerin aziz kanlarıyla sulanan vatan topraklarını ve en büyük mirasımız Türkiye Cumhuriyetini yine sizlerden aldığımız inanç ve kararlılıkla sonsuza kadar yaşatacağız. Bizler şehit aileleri olarak bayramlar bizler için hüzün, gözyaşı ve sizlerin yokluğu, ne kadar acı olsa da sizlerin gururu bizlere güç ve sabır vermektedir.” dedi.

CİHAN

Yorumlar (0)