Şehit Eşinin Gurur Verici Kararı!

Ağrı’da 11 Mayıs tarihinde Tendürek Dağı’nda PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada eşi Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Gücüyetmez şehit olmuştu. Şehit eşi Tuba Gücüyetmezöyle bir karar verdi ki...

Güncel 15.09.2017, 19:31
Şehit Eşinin Gurur Verici Kararı!

Ağrı ili Tendürek Dağı bölgesinde 11 Mayıs 2017 tarihinde bölücü terör örgütü (BTÖ) mensupları ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Gücüyetmez’in eşi Tuba Gücüyetmez'in güvenlik korucusu oldu.

Ağrı Valiliği’nden yapılan açıklamada, Tuba Gücüyetmez'in Ağrı İl Jandarma Komutanlığı emrinde gönüllü güvenlik korucusu olarak görev yapmaya başladığı ve eşinin bıraktığı yerden bayrağı devralıp silah arkadaşları ile birlikte Tendürek Dağı’nda nöbet tutarak terörle mücadele saflarında yerini aldığı belirtildi.

Tuba Gücüyetmez konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, şehit eşinin bıraktığı yerden şanlı bayrağı devralıp hainlere karşı mücadele etmekten gurur duyduğunu belirterek; “Eşimin izinden gitmeyi kendime görev bildim. Kanımın son damlasına kadar ülkem ve bayrağım uğrunda mücadele etmeye devam edeceğim. Ben inanıyorum ki Mehmet’im bu yaptıklarımı görseydi benim onunla gurur duyduğum gibi o da benimle gurur duyardı” dedi.

Yorumlar (0)