banner434

Şehit MHP'li Küçük, son yolcuğuna uğurlandı

Suriye'deki Türkmendağı bölgesinde vefat eden MHP Fatih İlçe Başkan Yardımcısı İbrahim Küçük, tekbir ve dualarla son yolculuğuna uğurlandı.

Güncel 27.01.2016, 23:00 24.07.2016, 20:57
Şehit MHP'li Küçük, son yolcuğuna uğurlandı
Fatih Camii’ndeki cenaze namazına MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Vural, MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan, kılınan cenaze namazına MHP’li milletvekilleriCelal Adan ile Oktay Vural’ın yanı sıra, Küçük’ün çok sayıda seveni katıldı.

Cenaze namazını 'Cübbeli Ahmet Hoca' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü kıldırdı.

Cenaze namazından sonra Ahmet MahmutÜnlü, cemaatten helallik aldığı sırada bir konuşma yaptı. Türkmen Dağı’nın düşmek üzere olduğunu söyleyen Ünlü, “Bu kardeşimiz de oranın muhafazası için, vatanımızın muhafazası için, oradaki Türk kardeşlerimizin muhafazası için gitti. Orada cihada katıldı. Daha başkaları da gittiler Allah’ım onlara yardım eyle! İki tane yavrusunu bırakmış. Kolay işler değil bunlar. Biz buradan rahat rahat konuşuyoruz. Efendim evlerde keyfimize bakıyoruz. Allah için fedakarlık yapan adamlar az var. Onun için vatanlarımız tehlikeye girdi, yurtlarımız tehlikeye girdi. Çünkü eskisi gibi Allah için malını canını feda edecek nesiller azalıyor. Bundan dolayı biz endişeliyiz." dedi.

ibrahim kucuk

Doğu'da bölünme tehlikesinin yaşandığını aktaran Ünlü, “Orada PKK ve Ermenilerle uğraşıyoruz. Yedi düvel, Müslüman Türk milleti ile uğraşıyor. Rusya bir taraftan İran ile birleşiyor. Hepsi bir olmuşlar bu Müslüman Türk yurdunu parçalamak, bölmek istiyorlar. Rusya’nın, Çin’in, İran’ın ittifakını iptal eyle Yarabbi! Birbirlerine düşür, içlerinde savaş çıkar Yarabbi! Oradaki Türk Müslüman kardeşlerimizi muhafaza eyle Yarabbi! Bizim de buradaki hükümete. devlete şuurlar ihsan eyleyerek bu işin iptali için ellerinden neler gelmesi gerekiyorsa ilham eyle Yarabbi!” diye konuştu.

Namazın ardından Küçük'ün naaşı omuzlara alındı. Türk bayraklarına sarılı tabut, tekbirler getirilerek, Edirnekapı Mezarlığı'na götürüldü.
Yorumlar (0)