Seiko Saat Modelleri

Analog kol saatleri, şık ve bakımlı erkekler ile özdeşleşmiş bir aksesuardır. Gerçekten de, kol saatleri erkekler için hep şıklığın ve kalitenin sembolize edildiği bir aksesuar olsa da...

Güncel 08.07.2015, 14:26 24.07.2016, 18:52
Seiko Saat Modelleri

Analog kol saatleri, şık ve bakımlı erkekler ile özdeşleşmiş bir aksesuardır. Gerçekten de, kol saatleri erkekler için hep şıklığın ve kalitenin sembolize edildiği bir aksesuar olsa da bu durum sadece analog saatler için geçerlidir. Dijital saatler, analog saatlerin kalitesini ve ağırlığını barındırmaz. Analog saat denince de, akla ilk İsviçre gelse de, aslında ondan bile eski olan bir ülke daha vardır: Japonya. Seiko saat firmasının geçmişi, bir Japon markası olarak 1881 yılına dek gider. Yani İsviçre kol saati markalarından bile daha eskidir. Analog saatler konusunda liderliği İsviçre’ye kaptırmış olsa da, Quartz kristalini ilk defa kol saatlerinde kullanan firma, bu sayede dünya çapında tanınmış ve kol saati sektöründe sayısız ilklere imza atmıştır. Örneğin, 1985 yılında dünyanın ilk kronometreli saatini üretmiştir. Kendi kendine kurulan, pil gerektirmeyen kol saatleri de yine Seiko firmasına aittir.

 Tüm aşamaları elde üretilen Seiko saat modelleri, sağlamlık, kalite ve şıklık sembolü olmayı başarmıştır. Seiko saat modelleri dinamik ve sportif bir imaj çizer, ancak aynı zamanda analog saatlerin ağırlığını da barındırır. Seiko, özellikle dalgıçlar ve yelkenciler için ürettiği özel modelleri ile tanınmaktadır. Bu tarz sportif modelleri, günlük hayat içinde de rahatlıkla kullanılabilir. Seiko saatler, dayanıklıdır ve eskimez, aile içinde dahi jenerasyondan jenerasyona geçer.

Yorumlar (0)