Alexa

Selvi: Yazıcıoğlu Suikast İle Ortadan Kaldırıldı

6. Sivas Kitap Günleri kapsamında düzenlenen söyleşide Gazeteci-Yazar Abdulkadir Selvi konuştu. Selvi; Muhsin Yazıcıoğlu’nun suikastla ortadan kaldırıldığını belirtti.

Selvi: Yazıcıoğlu Suikast İle Ortadan Kaldırıldı

Gazeteci-Yazar Abdulkadir Selvi, 6. Sivas Kitap Günleri’nde okurları ile buluşarak, kısa bir söyleşi yaptı. Selvi, Sivaslı olan Büyük Birlik Partisi’nin kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun suikast sonucu ortadan kaldırıldığı söyledi.

Yazar Selvi: “Hiç helikoptere binmeyen birisinin helikoptere binmesi, ağır kış şartlarında oraya gitmesi, orada eğitim uçuşu yapan askeri uçaklarla ilgili radar bilgilerinin uzun süre verilmemesi, ısrarla helikopterin düştüğü yerin tam karşı yönün aranması ve Muhsin Yazıcıoğlu’nun helikopterine ve naaşına ulaşıldığının açıklanmasından bir gün önce oraya bir askeri keşif heyetinin gitmiş olması, helikopterdeki kayıt yapan cihazların teknisyenler tarafından ustalıkla sökülmesi ve kaybedilmesi. Hemşehrimiz İsmail Güneş’in çabalarına rağmen ısrarla tespit yapılmak yerine aramaların farklı yerlerde yapılması kuşkulu noktalar” dedi.

BİR İSTİKRAR UNSURUYDU


Selvi, Yazıcıoğlu’nun neden suikast ile ortadan kaldırıldığı sorusunun cevabını suikast sonrası yaşanan gelişmelerde aramak gerektiğini belirterek, “Muhsin Yazıcıoğlu Türk siyasetinde bir iktidar adayı değildi. Kendisi ile de çok yakından tanıştığım için biliyorum. Bir istikrar unsuruydu. Özellikle 28 Şubat sürecinde süreci doru okuyup değerlendiren birisiydi. Muhsin Yazıcıoğlu neden suikast ile ortadan kaldırıldı sorusuna suikast ile ortadan kaldırıldıktan sonra Türkiye’de neler yapılmak istendi cephesinden baktığımda daha iyi cevap bulacağız” diye konuştu. 


Selvi, yaşasaydı Yazıcıoğlu’nun 15 Temmuz gecesi elinde bayrağı ile darbe girişimine karşı duracağının altını çizerek, “15 Temmuz gecesi yaşasaydı bayrağını alırdı Sivas’ta ise Sivas meydanında olurdu. İstanbul’da ise Boğaziçi Köprüsü’nde olurdu. Ankara’da ise Meclisin önünde olurdu” şeklinde konuştu.  
Konuşmasının ardından Sivas Valisi Davut Gül, Selvi’ye plaket takdim etti.
 

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2017, 22:33
YORUM EKLE