Sıcak Havalar Gidiyor Yağmur Geliyor

Orta Akdeniz üzerinden gelen sıcak hava dalgası bu akşam Marmara bölgesini terk etmesi ardından İstanbul, kuzeyli hava akımlarının etkisine girecek. Fırtına şeklinde esmesi beklenen rüzgâr ve yağışlarla birlikte, hava sıcaklıklarının da mevsim normallerine gerileyeceği tahmin ediliyor.

Güncel 07.07.2020, 23:10
Sıcak Havalar Gidiyor Yağmur Geliyor

AKOM tarafından yapılan açıklamaya göre, bunaltıcı sıcakların yarın (Çarşamba) yerini rüzgarlı ve yağışlı havaya bırakacak. 

Orta Akdeniz üzerinden gelen sıcak hava dalgasının bu akşam Marmara bölgesini terk etmesinin ardından İstanbul, kuzeyli hava akımlarının etkisine girecek. Rüzgâr ve yer yer görülecek yağışlarla birlikte, hava sıcaklıklarının da mevsim normallerine gerileyeceği tahmin ediliyor.

Bu akşam yerel olarak görülmesi beklenen yağışların, Çarşamba (yarın) sabah saatlerinden itibaren, özellikle Anadolu yakasının doğu ilçelerinde (Şile, Tuzla,Pendik, Sultanbeyli, Çekmeköy, Sancaktepe, Kartal) kısa süreli kuvvetli şekilde etkili olacağı ve yarın öğle saatlerinden sonra (14:00) bölgeyi terk edeceği bekleniyor.

AKOM, ani ve yerel olarak görülen yaz yağmurları nedeni ile yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgâr ve dolu yağışı) dikkatli ve tedbirli olunması konusunda vatandaş bilgilendirildi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)